Artykuły

Szkolne wieści

Wielkanoc w Szkole Podstawowej w Zahutyniu

Ostatni dzień nauki w Szkole Podstawowej w Zahutyniu  przebiegł w miłej, świątecznej atmosferze. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały przedstawienie „ Dyngus” dla całej społeczności szkolnej. Następnie uczniowie z klas I-III zaprosili do zabawy wielkanocnej „Wybitki”. Wszyscy pełni wrażeń, spotkaliśmy się na Wielkanocnym Śniadaniu. Piękne życzenia, smaczne świąteczne potrawy, słodkie ciasta i spokojne rozmowy sprzyjały wzmacnianiu relacji między uczestnikami śniadania. Dużą przyjemność dzieciom, sprawiły mamy, które dostarczyły na wielkanocny stół  świąteczne baby, makowce, ciasteczka i serowo-jajeczne roladki. Uczniowie zabrali do domów własnoręcznie zrobione pisanki oraz świąteczne życzenia.

WESOŁEGO ALLELUJA

Powitanie wiosny w Szkole Podstawowej w Czaszynie

Uroczystość powitania wiosny zorganizowano w naszej szkole dopiero 23 marca tego roku ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, które uniemożliwiły dzieciom odbycie pierwszej wiosennej wycieczki i zaobserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie.  W tym czasie zmieniła  się  dekoracja klas lekcyjnych i szkolnych korytarzy. Witając wiosnę dzieci z klasy I, II i III wraz z wychowawcami udały się nad rzekę barwnym korowodem, gdzie nastąpiło spalenie słomianej kukły - marzanny symbolizującej zimę.

Kalendarzowa wiosna w Zahutyniu

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w Szkole Podstawowej w Zahutyniu pomimo śniegu za oknem był radosny i kolorowy. Tradycyjnie już dzieci opowiadały  o zwiastunach wiosny, które zdążyły zauważyć w tym roku. Aby zachęcić panią Wiosnę do rychłego przyjścia dzieci wyruszyły w wiosennym pochodzie z Marzanną – symbolem złej zimy. Jak na zamówienie zza szarych chmur nieśmiało wyjrzało słońce. Pełni nadziei na ciepłe dni z piosenką na ustach  uczniowie wrócili do szkoły. Jesteśmy przekonani, że nasz korowód będzie niemałym przyczynkiem iż wiosna zawita nie tylko w Zahutyniu, ale w całej okolicy. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Warsztaty artystyczne- Kolorowa Wielkanoc w Zahutyniu

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zahutyniu rozpoczęli przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Już w piątek, 23 marca  wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatach artystycznych poprowadzonych przez panie: Beatę Iwanowską i Annę Stawarz. Uczniowie poznali  technikę decoupage, która bardzo przypadła im do gustu. Pełni pomysłów zabrali się więc do pracy. Takie warsztaty uczą dzieci współpracy, planowania, wrażliwości estetycznej i same w sobie są wielką frajdą. Barwne pisanki będą piękną ozdobą wielkanocnego stołu w szkole a potem każde z dzieci zabierze je do domu, aby cała rodzina mogła podziwiać talent swoich pociech. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Święto Kobiet w Zahutyniu

W niedzielne popołudnie 11 marca  w Domu Ludowym w Zahutyniu  odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Zaproszenie skierowano do wszystkich mieszkanek Zahutynia.  Organizatorami spotkania byli: Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej w Zahutyniu oraz Rada Sołecka miejscowości Zahutyń. Uświetnieniem Dnia Kobiet w świetlicy wiejskiej był program artystyczny przygotowany przez dzieci i uczniów szkoły podstawowej, które zaprezentowały szereg tematycznych wierszy, piosenek. Na ten dzień sala została udekorowana, stoły pięknie nakryte i zastawione słodkim poczęstunkiem. Po uroczystym powitaniu gości, a przede wszystkim Pań, Prezes OSP w Zahutyniu druh Edward Fal wraz z przedstawicielem Rady Sołeckiej złożyli wszystkim obecnym kobietom szczere życzenia z okazji ich święta - zdrowia, szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia najskrytszych marzeń i jak najwięcej spokoju w codziennym przezwyciężaniu i rozwiązywaniu różnych problemów życiowych. Zaraz po złożeniu życzeń i wręczeniu wiosennych tulipanów nastąpiła część artystyczna. Na początku zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego, później z klas I-III z repertuarem  wierszy, piosenek oraz scenek stosownych na tę okoliczność. Występy zostały przez zgromadzoną publiczność przyjęte oklaskami i uśmiechami. Zakończeniem było zaproszenie wszystkich na poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Uroczystość  upłynęła wszystkim w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Za przygotowanie imprezy serdeczne podziękowania popłynęły do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji spotkania.