Środa, 24 czerwiec 2026
Imieniny: Jan, Danuta, Emilia
Wróć na stronę główną

Złote Gody 2026

W dniu 17 czerwca 2026 r.  w Klasztor Zagórz. Centrum Kultury Foresterium odbyła się wyjątkowa i pełna wzruszeń uroczystość Jubileuszu "Złotych Godów". Był to szczególny dzień dla 24 par małżeńskich z terenu Miasta i Gminy Zagórz, które świętowały jubileusz 50-lecia wspólnego życia.

Jubilaci zostali uhonorowani medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz Ernesta Nowaka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zagórzu Krzysztofa Bryndzy. Medale otrzymali Państwo: Kazimiera i Jan Bądkowscy, Helena i Edward Biodrowiczowie, Maria i Eugeniusz Fabianowie, Maria i Stanisław Falowie, Barbara i Zbigniew Forszpaniakowie, Genowefa i Tadeusz Jankowscy, Maria i Czesław Kalenieccy, Grażyna i Jan Kapcia, Danuta i Bronisław Kuzio, Janina i Tadeusz Łuczka, Bogusława i Zdzisław Mołczanowie, Lucyna i Antoni Mołocznikowie, Teresa i Józef Obławscy, Zdzisława i Józef Osękowscy, Zofia i Wacław Piasta, Danuta i Władysław Sowa, Halina i Stanisław Stachowie, Krystyna i Jan Szmyd, Teresa i Antoni Wadylowie, Maria i Wilhelm Wrona, Felicja i Jan Wróblowie, Józefa i Zygmunt Zarzyczny, Halina i Franciszek Zarzyczny

Pięćdziesiąt lat razem to nie tylko imponujący staż, ale przede wszystkim historia przeżyta we wzajemnej miłości, wierności, szacunku i codziennym wsparciu. To wiele wspólnych chwil – tych radosnych i tych trudniejszych – które stworzyły trwały fundament ich małżeństw.

Jubilatom składam najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia i wielu kolejnych lat przeżytych w szczęściu, miłości.

Pięknym dopełnieniem uroczystości był wyjątkowy występ artystyczny Pani Justyna Filipowicz wraz z zespołem, który dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych emocji i wzruszeń, podkreślając szczególny charakter tego święta.