> IKONA RODZI IKONĘ - wernisaż wystawy

IKONA RODZI IKONĘ - wernisaż wystawy

Dzięki pozyskanym środkom z programu Kultura ludowa i tradycyjna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury przystąpiliśmy do realizacji 6 weekendowego zadania jakim były warsztaty pisania ikon "IKONA RODZI IKONĘ. WARSZTATY MALOWANIA IKON". 20 uczestników podzielonych na dwie grupy - początkującą i zaawansowaną - pod czujnym okiem pani Jadwigi Denisiuk - ikonopisarki, uczyło się tej trudnej sztuki. Efekt zaskoczył wszystkich. Powstały piękne ikony Chrystusa  Pantokratora synajskiego i ikony z czwartego rzędu ikonostasu - deezis.

Wernisaż wystawy, który odbył się w niedzielne popołudnie w Centrum Kultury FORESTERIUM uświetnił wykład księdza Marka Wojnarowskiego - dyrektora Muzeum Archidiecezjalnego w Przemyślu pt. "Ikona - jej pochodzenie i symbolika".

Niezwykła atmosfera warsztatów i samego wernisażu przyczyniła się do nawiązania nowych znajomości i zachwyciła uczestników do kontynuowania tej niezwykłej sztuki jakim jest pisanie ikon.


Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×