> Sadzimy rośliny miododajne!

Sadzimy rośliny miododajne!

W 2023 roku Samorząd Województwa Podkarpackiego, po raz dziewiąty realizuje działania w ramach Kampanii informacyjno - edukacyjnej pn.: „Rola pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie”. Jednym z nich jest zadanie pn.: „Sadzenie drzew i krzewów miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim”.

Działanie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego z terenu naszego województwa, które corocznie, licznie odpowiadają na zaproszenie do udziału w akcji. W tym roku są to 102 samorządy.

Od 2015 r. na działania w ramach kampanii przeznaczono ponad 750 tys. zł. Zakupionych i wprowadzonych do środowiska zostało łącznie ok. 56 000 szt. sadzonek roślin miododajnych, które z biegiem czasu stanowić będą cenny pożytek dla owadów zapylających.

Dla Gminy Zagórz w bieżącym roku zostały przekazane sadzonki drzew z gatunku lipa drobnolistna w liczbie 30 sztuk oraz krzewy z gatunku świdośliwa w liczbie 10 sztuk i dereń biały w liczbie 10 sztuk. Sadzonki zostały posadzone na części działki nr 419/11 położonej
w obrębie ewidencyjnym Średnie Wielkie, która jest zabezpieczona siatką przed zwierzyną leśną.


Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×