> Jesteśmy odpowiedzialni za powietrze, którym oddychamy.

Jesteśmy odpowiedzialni za powietrze, którym oddychamy.

Świadomość ekologiczna zaczyna się od wiedzy, dlatego uczniowie Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Zagórzu edukują się  w zakresie właściwości i jakości powietrza. Na lekcjach chemii i kółka biologicznego, dzięki możliwościom nowoczesnej ekopracowni, która powstała dzięki udziałowi w projekcie „Zielone serce szkoły”, doświadczalnie badali właściwości powietrza i gazów wchodzących w jego skład oraz sprawdzali i monitorowali jego jakość w Zagórzu.

      Następnie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej. Tematem spotkania było spalanie odpadów w piecach domowych jako źródło zanieczyszczeń środowiska i przyczyna chorób, poznanie szkodliwości spalania odpadów w piecach domowych oraz szkodliwe skutki wypalania traw dla ludzi.

      Uczniowie dowiedzieli się, że dbanie o czyste powietrze korzystnie wpływa na środowisko, a człowiek sam może aktywnie brać udział w przedsięwzięciach mających na celu poprawę jakości środowiska oraz zdrowia własnego i innych ludzi.


Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×