A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: fopen(/var/lib/php/sessions/ci_session8nj5sil1ffv56sr45c6jmngc82pl2hop): failed to open stream: No space left on device

Filename: drivers/Session_files_driver.php

Line Number: 174

Backtrace:

File: /home/domeny/uz/zagorz.pl/public_html/application/controllers/Wpisy.php
Line: 7
Function: __construct

File: /home/domeny/uz/zagorz.pl/public_html/index.php
Line: 315
Function: require_once

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: session_start(): Failed to read session data: user (path: /var/lib/php/sessions)

Filename: Session/Session.php

Line Number: 143

Backtrace:

File: /home/domeny/uz/zagorz.pl/public_html/application/controllers/Wpisy.php
Line: 7
Function: __construct

File: /home/domeny/uz/zagorz.pl/public_html/index.php
Line: 315
Function: require_once

Miasto i Gmina Zagórz | UCHWAŁA ANTYSMOGOWA DLA PODKARPACIA

> UCHWAŁA ANTYSMOGOWA DLA PODKARPACIA

UCHWAŁA ANTYSMOGOWA DLA PODKARPACIA

Od 1 czerwca 2018 r. na terenie województwa podkarpackiego obowiązuje uchwała nr LII/869/18 Sejmiku Województwa Podkarpackiego z dnia 23 kwietnia 2018 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa podkarpackiego ograniczeń w zakresie instalacji, w których następuje spalanie paliw (uchwała antysmogowa). W efekcie uchwały:
•    od stycznia br. na Podkarpaciu nie powinny funkcjonować instalacje pozaklasowe, które były eksploatowane w okresie powyżej 5 lat od daty ich produkcji w momencie wejścia w życie uchwały antysmogowej, 
•    od 1 stycznia 2026 r. nie powinny być użytkowane instalacje eksploatowane w okresie poniżej 5 lat od daty ich produkcji,
•    do stycznia 2028 r. kotły na węgiel lub drewno klasy 3 lub 4 muszą zostać wymienione. 

Reasumując, do końca 2027 r. w województwie podkarpackim nie powinny funkcjonować kotły na paliwa stałe, które nie spełniają wymagań standardów emisyjnych klasy 5 lub ekoprojektu. 
W przypadku ogrzewaczy pomieszczeń, w tym kominków, od 1 stycznia 2023 r. jest dopuszczone używanie tylko urządzeń, które spełniają wymagania ekoprojektu lub mają sprawność cieplną na poziomie co najmniej 80%. 
Dane dotyczące sprawności cieplnej powinny być zapisane w dokumentacji technicznej lub instrukcji kominka lub pieca. Urządzenia grzewcze, które nie spełniają tych wymagań, będą musiały zostać wyposażone w urządzenia redukujące emisję pyłu np. elektrofiltry. 
Działania samorządów poszczególnych województw zmierzające do poprawy jakości powietrza są obowiązkiem wynikającym z zapisów ustawy Prawo ochrony środowiska. 
Jednocześnie informujemy, że na wymianę źródła ciepła można pozyskać dotację z programu „Czyste Powietrze”, w ramach którego oferowane są dotacje do wymiany kotłów wraz z montażem OZE czy termomodernizacji budynków jednorodzinnych. W Urzędzie Miasta Gminy w Zagórzu znajduje się punkt konsultacyjny, w którym można zasięgnąć informacji na temat wspomnianego programu. Więcej informacji można przeczytać na stronie internetowej: www.czystepowietrze.gov.pl
Zachęcamy również do wzięcia udziału we wstępnym naborze w ramach programu pn. „Ciepłe Mieszkanie”, którego celem jest wymiana tzw. kopciuchów i poprawa efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych i wspólnotach mieszkaniowych. Deklaracje można złożyć w Urzędzie Miasta i Zagórz do 26 stycznia 2024 r. do godz. 15:00. Informacje na temat programu są dostępne na stronie internetowej www.zagorz.pl oraz bezpośrednio w Urzędzie Miasta i Gminy w Zagórzu. 
 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×