> SKPL „Cargo” zainwestuje w Zagórzu!

SKPL „Cargo” zainwestuje w Zagórzu!

W dniu 3 kwietnia br. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Zagórz została parafowana umowa dotycząca sprzedaży prawa użytkowania wieczystego zlokalizowanej w centrum Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) w Zagórzu nieruchomości zabudowanej bocznicą kolejową. Nabywcą około 1-hektarowej działki będzie prywatny przewoźnik kolejowy – firma SKPL „Cargo” Sp. z o.o.

Bocznica kolejowa wybudowana i funkcjonująca na potrzeby dawnego Zakładu Przyczep i Naczep „ZASŁAW”, po zakończeniu działalności tej firmy została przejęta i sporadycznie użytkowana przez spółkę komunalną Zakład Usług Technicznych (ZUT) Sp. z o.o. w Zagórzu. W związku z kryzysem transportu kolejowego w Bieszczadach infrastruktura kolejowa w ostatnich latach była praktycznie niewykorzystywana ulegając w związku z tym naturalnej technicznej degradacji.

Prawo wieczystego użytkowania działki o stricte kolejowym przeznaczeniu za kwotę 410 tys. zł netto nabędzie od ZUT właśnie firma „od czerwonych pociągów”. Kolejowy inwestor obecny w Zagórzu od 2017 r. za sprawą starań Jerzego Zuby – Pełnomocnika Burmistrza Zagórza ds. transportu kolejowego planuję wybudowanie w sercu Specjalnej Strefy Ekonomicznej  profesjonalnej i nowoczesnej hali do napraw i bieżącej obsługi pociągów. W chwili obecnej wszystkie połączenia kolejowe do i z Zagórza (regionalne i dalekobieżne) są obsługiwane z wykorzystaniem taboru SKPL. Jego zagórski oddział zatrudnia obecnie około 30 pracowników. Szacowana na kilka milionów inwestycja zwiększając poziom zatrudnienia wzmocni jednocześnie status zagórskiego węzła kolejowego. W historycznym dla przyszłości kolei w południowo – wschodniej części Podkarpacia momencie uczestniczyli: (na zdjęciu od lewej) Tomasz Strapagiel – Prezes Zarządu SKPL „Cargo” Sp. o.o., Ernest Nowak – Burmistrz Zagórza oraz Bartłomiej Florian – Prezes ZUT Sp. z o.o.

Jest to już czwarta firma, w tym druga o polskim kapitale, która będzie działać na terenie SSE w Zagórzu!

 


Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×