> Ogłoszenie

Ogłoszenie

Szanowni Państwo,

Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu informuje, że w najbliższym czasie rozpoczną się prace projektowe wodociągu w miejscowościach Tarnawa Dolna i Tarnawa Górna. Wodociąg będzie zasilany z ujęcia wody w Zagórzu – Zasławiu.

Lokalizacja wodociągów rozdzielczych oraz możliwość podłączenia budynków mieszkalnych i usługowych będzie wynikała z zainteresowania mieszkańców. Dlatego osoby zainteresowane przyłączeniem swoich budynków do wodociągu prosimy o zgłaszanie się do 15 października 2021 r. do Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu celem złożenia oświadczenia w powyższej sprawie. Pozwoli to na dostosowanie dokumentacji projektowej do wymagań i potrzeb mieszkańców. Prace projektowe obejmą jedynie te części miejscowości, w których mieszkańcy będą zainteresowani korzystaniem z wodociągu.

Oświadczenia powinny składać te osoby, które po wybudowaniu sieci wodociągowej  zobowiążą się do wykonania przyłącza do swojego budynku, a następnie podpiszą umowę na dostawę wody. Odbiorcy wody nie będą ponosili kosztów budowy sieci wodociągowej, a jedynie przyłączy do budynków.Podejmując decyzję o przyłączeniu do sieci wodociągowej prosimy o wzięcie pod uwagę, że zasoby wodne w naszym kraju należą do najniższych w Europie. Jest to odczuwalne w studniach, szczególnie w okresach długotrwałych suszy. Również jakość wody z indywidualnych ujęć nie jest najlepsza, co przekłada się to na stan zdrowia mieszkańców.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×