> Akcja promocyjna mikroprojektu „Svidník-Zagórz v aplikácii” już za nami!

Akcja promocyjna mikroprojektu „Svidník-Zagórz v aplikácii” już za nami!

27 sierpnia 2017 r. na terenie OSiR „Zakucie” w Zagórzu podczas XIX edycji Rykowiska Karpackiego odbyła się akcja promująca mikroprojekt „Svidník-Zagórz v aplikácii” realizowany przez Gminę Zagórz wspólnie z partnerem wiodącym Dukla Destination n.o.

W imprezie uczestniczyli nie tylko mieszkańcy Gminy Zagórz, ale również turyści oraz przedstawiciele partnera ze Słowacji.
Podczas akcji w specjalnym namiocie zakupionym z pozyskanych środków, odbywały się prezentacje:
– aplikacji na urządzenia mobilne,
– przewodnika turystycznego,
– monet okolicznościowych „1 EUROKARPAT”.

Prezentacje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie możliwość sprawdzenia aplikacji udostępnionej na specjalnie przygotowanych do tego celu tabletach.

Dodatkowo dla uczestników akcji promującej mikroprojekt, przygotowano stoisko z jadłem regionalnym, na którym znalazły się m.in. lokalne wędliny, sery, wyroby z dziczyzny, miody oraz domowe pieczywo.

Kolejne wydarzenie promujące mikroprojekt odbyło się 30 sierpnia br. w Svidníku na Słowacji. Akcja zorganizowana przez partnera wiodącego – organizację Dukla Destination n.o. była okazją do zaprezentowania produktów projektu tym razem mieszkańcom Svidníka i okolic. W wydarzeniu udział wzięła delegacja z Gminy Zagórz.

Krótkie informacje na temat projektu:

Myślą przewodnią towarzyszącą autorom przedsięwzięcia, było przygotowanie oraz realizacja projektu, który wykorzystując różne formy przekazu wpłynie na promocję lokalnych dóbr kultury czyniąc je jednakowo dostępne zarówno dla mieszkańców jak i turystów, oraz utrwali współpracę partnerską na różnych płaszczyznach.

Głównym celem mikroprojektu było stworzenie zrównoważonego transgranicznego produktu, który służyć ma promocji dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego.
Partner wiodący: Dukla Destination n.o.
Partner projektu: Gmina Zagórz
Projekt realizowany ze środków: Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020
Wartość projektu: 94599,30 €
Dofinansowanie EFRR: 80 409,39 €
Współfinansowanie z budżetu państwa: 4729,96 €

 


Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×