> XXI Międzynarodowe Rykowisko Karpackie - relacja

XXI Międzynarodowe Rykowisko Karpackie - relacja

24 sierpnia w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu odbyła się promocja książki pod tytułem "Pożegnanie ze strzelbą".

Natomiast 25 sierpnia uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Zagórskiej, po której nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych na teren OSiR "ZAKUCIE".
Podczas imprezy odbył się konkurs Sygnalistów Myśliwskich, turniej wiedzy ekologiczno – łowieckiej dla dzieci, promocja kuchni myśliwskiej, I Otwarty Turniej Łuczniczy o Puchar Świstaka, „Karpacka gulaszomania” – międzynarodowy konkurs na najsmaczniejszy gulasz, pokaz psów myśliwskich używanych do polowań, konkurs na nalewkę myśliwską, pokaz ptaków łowczych oraz XXI Indywidualne Mistrzostwa Karpat w naśladowaniu głosu jelenia.
Ponadto w ramach promocji mikroprojektu pn. „Nowoczesne oblicza kultury pogranicza" dla wszystkich przybyłych czekało stoisko promocyjne. Była to okazja do poznania założeń projektu a przy okazji do zasmakowania lokalnych wyrobów na stoisku z jadłem regionalnym.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa, za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Galeria zdjęć dostępna po rozwinięciu artykułu:


Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×