> Nowy quad ratowniczy dla OSP Zagórz

Nowy quad ratowniczy dla OSP Zagórz

28 grudnia 2020 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórzu wzbogaciła się o specjalistyczny pojazd ratowniczy typu quad z osprzętem oraz przyczepą do transportu. Cenne wyposażenie pozyskane przez Gminę Zagórz w ramach projektu z wykorzystaniem środków z Funduszu Sprawiedliwości zostało przekazane zagórskim strażakom podczas skromnej (z uwagi na koronawirusowe obostrzenia) uroczystości. Wśród jej uczestników znaleźli się: Piotr Uruski - Poseł na Sejm RP, Robert Gołkowski – Prezes Zarządu OSP Zagórz, Marcin Szarek – Naczelnik OSP Zagórz oraz Jerzy Zuba – autor i współkoordynator projektu (wspólnie z Pawłem Garko) z ramienia Gminy Zagórz reprezentujący Burmistrza Zagórza Ernesta Nowaka.

Zakup specjalistycznego pojazdu wyposażonego w silnik o pojemności 800 cm sześć. sfinansowano aż w 99% ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Wymagany wkład własny zapewniła Gmina Zagórz. Nowoczesny i mocny quad z napędem 4x4 wraz ze specjalistycznym osprzętem i przyczepą będzie wykorzystywany w trakcie działań ratowniczych prowadzonych w trudno dostępnym terenie, jak również podczas akcji przeciwpowodziowych. Przedstawiciele zagórskiej społeczności podziękowali posłowi Piotrowi Uruskiemu za możliwość skorzystania z ministerialnego wsparcia, które w wymierny sposób podnosi poziom bezpieczeństwa mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Gminę Zagórz.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×