> ZAGÓRZ ZNÓW WŚRÓD NAJLEPSZYCH PODKARPACKICH SAMORZĄDÓW!

ZAGÓRZ ZNÓW WŚRÓD NAJLEPSZYCH PODKARPACKICH SAMORZĄDÓW!

Po rocznej przerwie, po raz dwunasty, Gazeta Codzienna„Nowiny” zaprezentowała wyniki, opracowywanego przez Małopolski Instytut Gospodarczy i Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział Wojewódzki w Rzeszowie, rankingu „Aktywna Gmina Podkarpacia”.
Podstawą do ustalenia lokat poszczególnych gmin w trzech grupach (16 gmin miejskich, 110 wiejskich oraz 34 miejsko-wiejskich), były dane statystyczne za rok 2019 w dziesięciu kategoriach, opisywanych wskaźnikami kluczowymi dla obiektywnej oceny kondycji gospodarczej gmin. Na podstawie tych analiz zagórski samorząd uplasował się na VI miejscu w kategorii gmin miejsko – wiejskich. Cieszy obecność Gminy Zagórz w finałowej dziesiątce subkategorii rankingu „Skuteczny beneficjent środków unijnych”. W tym wypadku w szczególny sposób wyróżniono gminę wiejską Lubaczów, ale jak podkreśla Adam Chmaj, wykładowca WSiZ w Rzeszowie i zarazem członek kapituły konkursowej: - Nie sposób jednak przemilczeć sukcesów innych samorządów. W ścisłej wojewódzkiej czołówce znalazły się także miejskie gminy: Krosno, Przemyśl, Rzeszów. Absolutnie na wyróżniającą ocenę zasłużyły także gminy: Dębica - gmina wiejska, Głogów Małopolski, Radomyśl Wielki, Wielopole Skrzyńskie, Zagórz czy Żyraków i wiele innych.
Szczegółowe wyniki patrz: https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/9f/24/5fdb333512dc9_z.pdf...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×