> Uroczystość nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. Beliny – Prażmowskiego w Zahutyniu

Uroczystość nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. Beliny – Prażmowskiego w Zahutyniu

W dniu 5 listopada 2021r. odbyła się uroczystość nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. Władysława Beliny-Prażmowskiego w Zahutyniu. Ceremonię rozpoczęliśmy od Uroczystej Mszy św. w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Zahutyniu. Celebracji przewodził ojciec Proboszcz Karol Bucholc OMI, Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej. W homilii zostały przytoczone słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, tj.: „Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce i wszystko, co czynię dla Kościoła, czynię dla niej”. Kierując te słowa skłoniono uczestników do wyrażenia wdzięczności swojej ojczyźnie, za symbole i znaki, które czynią nas patriotami. Ojciec Proboszcz podkreśli rolę dzieci i nauczyciel, którzy tworzą  swoją „Małą Ojczyznę”. Bez nich nie byłoby szkoły i tej dostojnej chwili. Sztandar wprowadzono z wielkim poszanowaniem po wygłoszonym słowie bożym na środek kościoła. Chorąży Pan Daniel Błażejowski  i asysta Pani Edyta Nowak i Pani Paulina Bal  stanęli z należnym honorem do poświęcenia sztandaru. Ojciec Proboszcz  odczytał formułę poświęcenia, ukląkł, ucałował i poświęcił sztandar oraz wszystkich zgromadzonych w świątyni.

Po zakończonej Mszy św. udaliśmy się w uroczystym przemarszu, prowadzonym przez młodzieżową orkiestrę dętą Avanti, pod batutą Grzegorza Maliwieckiego w asyście żołnierzy 35. batalionu lekkiej piechoty Obrony Terytorialnej do budynku Szkoły Podstawowej im. Władysława Beliny-Prażmowskiego  Towarzyszyli nam także strażacy OSP Zahutyń ze swoim sztandarem, dzieci, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni dostojni Goście. Uroczystość nadania sztandaru Szkole Podstawowej była dla całej społeczności niezwykłym wydarzeniem – jednym z najdonośniejszych i pamiętnych w jej historii. Tym bardziej, że była inicjatywą rodziców społeczności lokalnej w Zahutyniu. Serdecznie im gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Odtąd poczet sztandarowy będzie z dumą prezentował ten symbol podczas uroczystości w szkole i poza nią. Postarajmy się godnie reprezentować symbolizowane przez sztandar ideały i pozostać w zgodzie z wypisanym na nim hasłem: „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

 


Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×