> PODZIĘKOWANIA BURMISTRZA ZAGÓRZA!

PODZIĘKOWANIA BURMISTRZA ZAGÓRZA!

Coraz większego tempa nabiera zainicjowana w ubiegłym tygodniu społeczna akcja szycia i dystrybucji maseczek ochronnych wielokrotnego użytku dla mieszkańców Miasta i Gminy Zagórz.

– To dobry moment aby podziękować wszystkim OSOBOM WIELKIEGO SERCA, które już włączyły się w nasze działania i zachęcić kolejne jednostki i środowiska do analogicznej aktywności - mówi burmistrz Zagórza Ernest Nowak, wyposażony (nie tylko na zdjęciu),w jedną z ponad 1000 sztuk maseczek ochronnych uszytych do tej pory przez stale rosnące grono Wolontariuszek i Wolontariuszy.

Akcja jest społeczną odpowiedzią na rządowy nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Od jej początku tj. 16 kwietnia br. Gmina Zagórz pozyskała nieodpłatnie niezbędny materiał, wdrożyła kampanię informacyjną uruchomiając stale powiększającą się sieć punktów szycia i dystrybucji wielorazowych maseczek ochronnych, które są dostarczane jako uzupełnienie pierwszej transzy środków ochrony osobistej w postaci rozdystrybuowanych już „jednorazówek”. Do tego pospolitego ruszenia przyłączyli się m.in.: pracownicy szkół, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, Miejsko Gminna Biblioteka w Zagórzu, jednostki OSP oraz wiele często anonimowych Ludzi Dobrej Woli.

- Społeczny odzew na naszą inicjatywę jest imponujący i bezcenny. Wspierają nas zarówno osoby indywidualne, jak i podmioty instytucjonalne. Nie chciałbym nikogo pominąć w podziękowaniach za dotychczasowy wkład w akcję, która się cały czas rozwija i dlatego wykorzystując naszą stronę internetową i profil FB Urzędu będziemy starali się na bieżąco prezentować wszystkich naszych Dobroczyńców - podkreśla gospodarz zagórskiej gminy.

Jak uzyskać maseczkę?

Potrzebujących prosimy o informację na adres maseczki@zagorz.pl lub o kontakt telefoniczny pod nr 13 4622189 (od poniedziałku do piątku od 9.00 do 13.00).

Więcej informacji na: http://zagorz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3056:maseczki-dla-seniorow-60&catid=4&Itemid=215

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×