> Pomoc w dojeździe do punktów szczepień

Pomoc w dojeździe do punktów szczepień

Urząd Miasta i Gminy Zagórz decyzją Wojewody Podkarpackiego będzie organizował transport osób do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 dla:
a) osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
b) osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień.
 
Gmina Zagórz informuje, że został uruchomiony telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 (infolinia), który jest dostępny w dni robocze, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Osobą odpowiedzialną za udzielanie ww. informacji jest P. Anna Stach pracownik SPZPOZ w Zagórzu nr tel. 502 245 503.

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Jak można się zarejestrować?

1. Zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię - 989;
2. Zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl;
3. Skontaktować się z wybranym punktem szczepień w swoim regionie:

Punkty szczepień znajdujące się na terenie Gminy Zagórz:
1.Punkt szczepień: SPZPOZ ul. Piłsudskiego 4, 38-540 Zagórz, tel. 134622020;
2.Punkt szczepień:  VITA-FAMILIA Medycyna Rodzinna Monika Gaszczyk, Tarnawa Górna 80, 38-516 Tarnawa Dolna, tel. 605121016.

Szczegóły dotyczące szczepień oraz rejestracji znajdują się na: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Jest to działanie realizowane w ramach Narodowego Programu Szczepień ochronnych przeciwko wirusowi.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×