> Bartosz Głowacki - akordeonista pochodzący z Zagórza 22 listopada br. wydał swoją pierwszą płytę

Bartosz Głowacki - akordeonista pochodzący z Zagórza 22 listopada br. wydał swoją pierwszą płytę

Bartosz Głowacki - akordeonista pochodzący z Zagórza 22 listopada br. wydał swoją pierwszą płytę "Genesis" natomiast 6 września br. Londyńska grupa muzyczna Deco Ensemble, w której jednym z wykonawców jest Bartosz Głowacki miała premierę swojej drugiej płyty „Liquido”.

Bartosz jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku gdzie rozpoczął naukę po przewodnictwem Pana Grzegorza Bednarczyka a następnie u prof. Andrzeja Smolika. Po ukończeniu PSM w Sanoku wyjechał do Londynu na studia w Royal Academy of Music, które ukończył w 2016 roku z wyróżnieniem.

Zagórski akordeonista jest laureatem ponad 40 konkursów i festiwali zarówno w Polsce jak i w wielu innych krajach.

Płyta "Genesis" powstała dzięki Fundacji Zygmunta Zaleskiego i The City Music Fundation w Londynie. "Znajdują się na niej utwory muzyki baroku minimalizm w postaci kompozycji Arvo Parta, akordeonowa muzyka współczesna oraz tango Astora Piazzolli" - powiedział Bartosz Głowacki w wywiadzie dla Tygodnika Sanockiego.

Więcej informacji na: https://www.klasyka-podkarpacie.pl/wywiady/item/2239-z-bartoszem-glowackim-przed-premiera-plyty-genesis

Płytę można nabyć w Empiku lub na stronie wydawcy: www.dux.pl.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×