> XI HARASYMIADA w sąsiedniej gminie

XI HARASYMIADA w sąsiedniej gminie

Dnia 6 września uroczystości odbędą się w restauracji Pod Kominkiem w Komańczy, w programie znajdą się:

prelekcje: prof. Alois Woldan, Uniwersytet Wiedeński Jerzy Harasymowicz i poeci łemkowscy, dr Alan Weiss Poetycki żywot Jerzego Harasymowicza, mgr Maria Kościelniak Wiersze i piosenki z Krainy łagodności. 
Harasymowicz, Belon i inni. Robert Księżopolski Portrety roślin w twórczości Jerzego Harasymowicza.
Wystąpią uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Łupkowie w przedstawieniu teatralnym; Zaprezentowane zostaną prace konkursu plastycznego pt. Wierszem malowane, stanowiące plastyczną interpretację wierszy Jerzego Harasymowicza, wykonane przez uczniów; Gościnnie wystąpią harcerze Hufca Ziemi Sanockiej; Koncerty zespołów: Arete i Pawła Orkisza; Na koniec odbędzie się ognisko.

Dn. 7 września Przełęcz Wyżna, pomnik poświęcony Jerzemu Harasymowiczowi Wycieczka krajoznawcza dla dzieci biorących udział w warsztatach i laureatów konkursu plastycznego, zaproszonych gości i chętnych na Przełęcz Wyżną.
O godz. 10.15 przed pomnikiem Jerzego Harasymowicza w Przełęczy Wyżnej zostaną złożone kwiaty, następnie odbędzie się recytacja wierszy Harasymowicza, zaś o 11.00 odbędzie się Narodowe Czytanie Pod Połoniną! Chętni wybiorą się na rajd na Połoninę Wetlińską z przewodnikiem. Na zakończenie rajdu odbędzie się ognisko. Zapraszamy Wszystkich Zainteresowanych!

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×