> VII Zagórski Kiermasz Wielkanocny - relacja

VII Zagórski Kiermasz Wielkanocny - relacja

Po raz siódmy w sobotę 13 kwietnia 2019 roku odbył się Zagórski Kiermasz Wielkanocny organizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Zagórzu oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury  i Sportu w Zagórzu, a sponsorem była firma PGNiG Oddział w Sanoku.  Dzięki gościnności Pana Naczelnika Zbigniewa Bryndzy kiermasz odbył się ponownie w Sali  Sekcji Eksploatacji PKP w Zagórzu. Uczestnikami kiermaszu były Koła Gospodyń Wiejskich i Miejskich z całej gminy Zagórz oraz prywatni rękodzielnicy. Przygotowane przez Panie wielkanocne stoły uginały się pod ciężarem ozdób i wyrobów gastronomicznych, które kusiły smakoszy. Każdy mógł kupić coś dla siebie oraz spróbować regionalnych, wielkanocnych potraw, które zostały przygotowane do degustacji. Tegoroczny kiermasz promował czosnek niedźwiedzi - roślina posiadająca właściwości lecznicze a także wyjątkowe walory smakowe, co sprzyja jego wykorzystaniu przy przygotowywaniu wielu potraw. Dlatego też w tym roku Panie z kół gospodyń miały za zadanie przygotować na konkurs potrawę z czosnkiem niedźwiedzim. Były zupy, roladki, chleb, pasty i pieczeń. Jury miało bardzo trudne zadanie, ale po burzliwych obradach przyznali następujące miejsca:

I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Morochowie

II miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Czaszynie

III miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Tarnawie

IV miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Olchowej      

W trakcie kiermaszu zostały również rozdane nagrody w konkursie na Pisankę Wielkanocną skierowanym do dzieci i młodzieży z zagórskich szkół. Pisanek było naprawdę dużo, ponieważ w regulaminie była informacja, że pisanki zostaną przekazane Fundacji Czas Nadziei, którą na kiermaszu reprezentował Łukasz Bańczak -  a ta w trakcie trwania imprezy będzie je sprzedawać. Uzyskane pieniądze zostaną wpłacone na leczenie mieszkańca Zagórza Grzegorza Zielińskiego.

Dla maluchów, które często się nudzą był przygotowany kącik przez Panie z Myszkowych animacji dla dzieci – gdzie dzieciaczki mogły sobie pomalować twarz, schować się w bańce mydlanej, wyczarować figurkę z balonika. Całość imprezy uświetniły występy dzieci ze Szkoły Podstawowej z Łukowego przygotowane przez Panią Bogumiłę Gocek  oraz z Poraża przygotowane przez Pana Mariusza Skibę. Organizatorzy imprezy pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom i gościom Kiermaszu Wielkanocnego, którzy tłumnie przybyli, z czego ogromnie się cieszymy i zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Zagórzu.


Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×