> Szkolenia w trakcie – pozostały ostatnie wolne miejsca w Tarnawie Dolnej, Czaszynie, na osiedlu Zasław i Stary Zagórz!

Szkolenia w trakcie – pozostały ostatnie wolne miejsca w Tarnawie Dolnej, Czaszynie, na osiedlu Zasław i Stary Zagórz!

Już 192 osoby zostały przeszkolone w ramach nieodpłatnych 12-godzinnych szkoleń w ramach projektu pn. „Rozwój kompetencji cyfrowych w Gminie Zagórz”, które adresowane są do mieszkańców Gminy Zagórz, którzy ukończyli 25 lat życia i nie posiadają kompetencji cyfrowych, lub chcą rozwijać swe umiejętności w tym kierunku.

Zajęcia odbyły się już m.in. w Mokrem, Morochowie, Czaszynie, Tarnawie Dolnej, Łukowem, trzykrotnie: w Zahutyniu, dwukrotnie: na osiedlu Nowy Zagórz, w Olchowej, w Porażu, i na osiedlu Wielopole.  

Przed nami szkolenia: w Czaszynie (ostatnie wolne miejsca), w Tarnawie Dolnej (ostatnie wolne miejsca), na osiedlu Zasław (ostatnie wolne miejsca), na osiedlu Stary Zagórz (ostatnie wolne miejsca), w Zahutyniu (grupa pełna), w Łukowem (grupa pełna).

Uczestnicy zajęć podnoszą swe kompetencje cyfrowe w ramach modułu „Moje finanse i transakcje w sieci”. Moduł ten przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy chcą się nauczyć skutecznie załatwiać sprawy prywatne, biznesowe, urzędowe i finansowe za pośrednictwem Internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy jego uczestnik wykorzystując sieć internetową będzie potrafił zarządzać swym internetowym kontem bankowym, realizować zakupy w sklepach internetowych, rezerwować bilety i miejsca noclegowe oraz wiele innych. Po uruchomieniu platformy https://eurzad.zagorz.pl/, każdy mieszkaniec Gminy Zagórz będzie mógł wysłać pismo do urzędu, zmienić deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, złożyć wniosek o dowód osobisty, sprawdzić wysokość podatku od nieruchomości itp.. A wszystko to w sposób cyfrowy, szybki i bezpieczny. Anonsowane tu szkolenia potrwają do końca marca br.

Warunkiem zgłoszenia chęci udziału w Projekcie jest złożenie prawidłowo wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego w Kancelarii Ogólnej urzędu (parter), który jest dostępny w zagórskim magistracie, jak również na stronie internetowej Gminy Zagórz: http://www.zagorz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2786:regulamin-rekrutacji-i-uczestnictwa-w-projekcie-pn-rozwoj-kompetencji-cyfrowych-w-gminie-zagorz&catid=46&Itemid=215.

Liczba miejsc ograniczona. Beneficjenci projektu rekrutowani są do odbycia kursu na podstawie kolejności zgłoszeń. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa.

 Wniosek o dofinansowanie projektu został złożony w ramach konkursu grantowego, zorganizowanego w ramach projektu pn. „Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców gmin Polski Południowo-Wschodniej” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Oś priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. 

 


Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×