> VII Otwarte Mistrzostwa Zagórza w biegach narciarskich

VII Otwarte Mistrzostwa Zagórza w biegach narciarskich

W sobotę 26 stycznia 2019 r. na trasach biegowych przyległych do kompleksu skoczni narciarskich "Zakucie" w Zagórzu odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Zagórza w biegach narciarskich dedykowane pamięci Jerzego Batrucha - zagórzanina, wieloletniego prezesa Polskiego Okręgowego Związku Narciarskiego (POZN) w Ustrzykach Dolnych, działacza sportowego, niezapomnianego trenera i wychowawcy kilku narciarskich pokoleń...

Na dystansie 10 km w kategorii mężczyzn w grupie wiekowej od 18 do 40 lat triumfował Tomasz Czech (ZKN Sokół Zagórz) Wśród kobiet w analogicznej kategorii wiekowej na dystansie 5 km najlepsza okazała się Paula Pasterczyk (MUKS Podkarpacie Jedlicze). Wśród mężczyzn w wieku 41 – 60 lat najszybciej 10 – km trasę przebiegł Jacek Staroń (KROSSKI Remsport). W rywalizacji kobiet na dystansie 5 km w grupie wiekowej 41 - 60 lat bezkonkurencyjna okazała się Agnieszka Kubacka (MUKS Podkarpacie Jedlicze). Wśród narciarskich weteranów (wiek 60 +) w biegu na 10 - kilometrowym dystansie triumfował Marian Jajeśnica (MUKS Podkarpacie Jedlicze) pokonując Juliusza Pałasiewicza (ZKN Sokół Zagórz) oraz Romana Piskadło (KROSSKI Remsport). Finałowym akcentem imprezy organizowanej przez MGOKiS w Zagórzu oraz POZN w Ustrzykach Dolnych była ceremonia wręczenia nagród zwieńczona wspólnym pamiątkowym zdjęciem uczestników.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×