> "Spotkanie z Mikołajem"

"Spotkanie z Mikołajem"

Święty Mikołaj jest uwielbiany przez wszystkie dzieci, ponieważ nierozerwalnie kojarzy się z Bożym Narodzeniem i wielkim workiem prezentów. Najwięcej pracy ma oczywiście w Wigilię, ale już w czwartek 20 grudnia odwiedził grzeczne dzieci z Gminy Zagórz. Z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz – Pana Ernesta Nowaka, Dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Zagórzu – Pani Anicety Brągiel oraz Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagórzu – Pani Sylwii Drozd już kolejny rok z rzędu do Zagórza przybył wyjątkowy gość – Św. Mikołaj! Okazją do zaproszenia była zabawa pn. „Spotkanie z Mikołajem” zorganizowana dla najmłodszych mieszkańców Gminy Zagórz objętych wsparciem MGOPS w Zagórzu.

Punktualnie o godz. 15:00 Organizatorzy spotkania powitali wszystkich zaproszonych gości. Początek spotkania uświetnił występ teatralno-wokalny przygotowany przez podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego – świetlicy BAZA. Swoim debiutanckim występem przed dużą publicznością dzieciaki rozruszały całą zgromadzoną widownię.

Tegoroczna aura zasiała w serduszka najmłodszych niepokój i pytanie: czy uda się Mikołajowi dotrzeć do naszego Zagórza? Znikoma ilość białego puchu nie zmyliła Mikołaja i ku radości dzieci nie kazał długo na siebie czekać.

Kulminacja wydarzeń nastąpiła tuż po zmroku.

Wtedy na salę zawitał św. Mikołaj. Siwobrody, odziany w dostojny, czerwony strój z radością powitał grzeczne, zagórskie dzieci.

Tuż przed najważniejszą częścią spotkania czyli obdarowaniem dzieci prezentami, Mikołaj wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego.

            Całość ponad czterogodzinnej zabawy poprowadzili animatorzy z grupy Weselandia. Był mikrofon, dyskotekowe światła i muzyka, której nikt nie mógł się oprzeć. Nie zabrakło licznych zabaw dla dzieciaków, w których wszyscy chętnie brali udział. Dzieci w trakcie spotkania wykonywały ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście królował Mikołaj i świąteczny blask. Różnorodne techniki sprawiły, że każda praca była oryginalna i ciekawa. Ale nie tylko kącik plastyczny cieszył się dużym zainteresowaniem. Były tez tatuaże brokatowe i face painting. Szczególną furorę wśród dzieci zrobiły bańki XXL i zamykanie w bańce mydlanej. 

W przerwach między zabawami, goście mogli liczyć na słodki poczęstunek i napoje.

Prezenty dla podopiecznych świetlicy BAZA zostały ufundowane przez pracowników Santander Bank. Były one nagrodą w konkursie Qurier Świętego Mikołaja zorganizowanym przez Fundację Przyjaciółka. Wymarzone prezenty osobiście dostarczyli przedstawiciele banku Santander na czele z dyrekcją Oddziału Banku w Sanoku.

Nim Święty udał się w kierunku Laponii, znalazł chwilę na wspólną zabawę z maluchami.

Dzieci długo wspominały te wyjątkowe chwile spędzone w towarzystwie Mikołaja. Dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty i zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

Mnóstwo atrakcji, prezenty, dużo uśmiechów i rodzinna atmosfera. Szkoda, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku...

Galeria zdjęć dostępna na stronie http://www.mgopszagorz.naszops.pl/n,spotkanie-z-mikolajem-galeria-zdjec

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×