> Społeczność Gminy Zagórz solidarna z Ukrainą

Społeczność Gminy Zagórz solidarna z Ukrainą

Od rozpoczęcia rosyjskiej agresji codziennie kilka tysięcy osób przekracza granicę z Polską. Uciekają z niewielkim dobytkiem. Każdy z nas może im pomóc. Nie pozostając obojętnym na wydarzenia, jakie mają miejsce za naszą wschodnią granicą, Gmina Zagórz/Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagórzu przyłączyły się do pomocy humanitarnej.

Zbiórka darów dla ogarniętej wojną Ukrainy ruszyła od poniedziałku 28 lutego w magazynie znajdującym się przy Urzędzie Miasta i Gminy w Zagórzu oraz na parterze budynku Urzędu. Zbierane są m.in.: śpiwory, karimaty, środki higieniczne i czystości, koce. Dary ze zbiórki trafiają do miejsc, które najbardziej potrzebują pomocy.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy otworzyli serce i z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję. Państwa niezwykłą ofiarność ciężko opisać zwykłymi słowami. Ogromne zainteresowanie zbiórką i liczba przekazanych przez społeczność Gminy Zagórz darów przełożyły się na wypełnienie „po brzegi” busa, który już po pierwszym dniu zbiórki wyruszył ku granicy w celu przekazania zebranych produktów. W takich chwilach solidarność i wspólne działanie są niezwykle ważne, za co już po pierwszych dwóch dniach akcji wszystkim Państwu dziękujemy.

Organizatorzy zwracają uwagę, że dary najlepiej jest wcześniej odpowiednio posortować, zamiast wrzucać do jednego worka. Lepiej użyć kilku mniejszych toreb. Warto też każdą odpowiednio opisać, oznaczając np. podstawowe kategorie: leki, żywność, itp.
Najlepiej opisać rzeczy szczegółowo, ubrania także wg rozmiarów.


Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×