> „By czas nie zaćmił i niepamięć…”

„By czas nie zaćmił i niepamięć…”

„By czas nie zaćmił i niepamięć…”

W dniu 6 maja w zagórskim Centrum Kultury „Foresterium” odbyła się czwarta edycja wojewódzkiego konkursu historycznego. Temat przewodni tytułowej rywalizacji brzmiał „Powstanie kolei i jej wpływ na życie mieszkańców Ziemi Sanockiej w ostatnim 150-leciu”.

Zmagania konkursowe trwały 60 minut. Z niełatwymi pytaniami młodzież poradziła sobie bardzo sprawnie. Lokalizacja konkursu była nieprzypadkowa dając jego uczestnikom możliwość zapoznanie się z wszystkimi atrakcjami niedawno otwartego obiektu. W czasie kiedy trwało zwiedzanie, jury pod przewodnictwem Ewy Rodkiewicz dokonało oceny prac ustalając następującą klasyfikację laureatów.

I miejsce - Aleksandra Chytła - Szkoła Podstawowa  w Średniej Wsi

II miejsce - Mateusz Szczepek -Szkoła Podstawowa w Zahutyniu

III miejsce - Zuzanna Głodek - Szkoła Podstawowa nr 1 w Zagórzu

IV miejsce - Jakub Drozd - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zagórzu

V miejsce - Kinga Kucharyk - Szkoła Podstawowa w Średniej Wsi.

Wyróżnienie otrzymały : Weronika Dufrat - Szkoła Podstawowa w Porażu oraz Maja Głodek  i Julia Semen ze Szkoły Podstawowej  Nr 1 w Zagórzu. 

Finałowym akcentem konkursu, który pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz Ernesta Nowaka zorganizowała Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu była ceremonia wręczenia nagród zwieńczona wspólnym pamiątkowym zdjęciem uczestników.


Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×