> „Budowa miasteczka rowerowego stacjonarnego oraz zakup 3 szt. trenażerów czasu reakcji na potrzeby Szkół Podstawowych z terenu Gminy Zagórz”

„Budowa miasteczka rowerowego stacjonarnego oraz zakup 3 szt. trenażerów czasu reakcji na potrzeby Szkół Podstawowych z terenu Gminy Zagórz”

W ramach zadania pn. „Budowa miasteczka rowerowego stacjonarnego oraz zakup 3 szt. trenażerów czasu reakcji na potrzeby Szkół Podstawowych z terenu Gminy Zagórz”

Dzięki realizacji projektu w Gminie powstanie miasteczko z urządzeniami przeznaczonymi do nauki przepisów ruchu drogowego, tj. znakami drogowymi pionowymi i poziomymi. Miasteczko rowerowe stworzy bezpieczne warunki do jeżdżenia na rowerach, hulajnogach z równoczesną nauką zasad ruchu drogowego. Nauka może być doraźnie prowadzona we współpracy z przedstawicielami Policji. Wypadki komunikacyjne stanowią największy odsetek uszkodzeń ciała oraz urazów u dzieci, nie ma więc lepszego sposobu na poprawę bezpieczeństwa, jak ukształtowanie prawidłowych nawyków już u najmłodszych dzieci, które będą znały zasady bezpiecznego poruszania się na rolkach, czy rowerze.  Każdy z elementów miasteczka ma pomóc w nauce dzieci i młodzieży bezpiecznego poruszania się rowerem oraz wykorzystywania wiedzy teoretycznej w rozpoznawaniu i przestrzeganiu znaków drogowych. Jazda w takich warunkach uczy również zasad poruszania się  innymi uczestnikami ruchu drogowego. Dzięki posiadanej infrastrukturze w sposób dostępny dla wszystkich uczniów będzie propagowana wiedza na temat obowiązujących przepisów np. poprzez organizację wydarzeń edukacyjnych związana z bezpieczeństwem rowerzystów, pieszych bądź akcji na rzecz prawidłowego wyposażenia jednośladów. 

Wartość ogólna projektu: 482 465,36 zł

Koszt kwalifikowalny: 472 465,36 zł

Kwota dofinansowania: 401 595,55 zł

Planowany termin zakończenia przedsięwzięcia to 31 grudnia 2023 roku.


Sygnalizowanie potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć finansowych

Gmina Zagórz, informuje o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych, tj. narzędzia informatycznego umożliwiającego przekazanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego.

W celu zgłoszenia nieprawidłowości należy:

  • skorzystać z formularza umieszczonego na stronie internetowej www.pois.gov.pl/nieprawidlowosci  lub
  • wysłać wiadomość na adres e-mail:

naduzycia.POIS@mfipr.gov.pl

Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej: 

https://www.pois.gov.pl/strony/zglaszanie-nieprawidlowosci/

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×