> Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje o uruchomieniu mechanizmu wsparcia finansowego dla polskich NGOs – beneficjentów Interreg

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje o uruchomieniu mechanizmu wsparcia finansowego dla polskich NGOs – beneficjentów Interreg

Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej udzielawsparcia finansowego w realizacji projektów polskim beneficjentom programów Interreg 2021-2027 z sektora NGO oraz beneficjentom Funduszy Małych Projektów (FMP) w programach Interreg niezarządzanych przez Polskę. Wsparcie finansowe jest przekazywane na pokrycie wydatków kwalifikowalnych, w części odpowiadającej dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w walucie EUR. Maksymalna wysokość wsparcia wynosi: 50% dla NGOs, a dla beneficjentów FMP – 10% kwoty EFRR, która jest zaplanowana wprojekcie Interreg dla beneficjenta. Wsparcie ma charakter zwrotny i nie jest oprocentowane.
Wnioski są realizowane według kolejności złożenia, a środki przeznaczone na ten cel są ograniczone.
Uprzejmie proszę o rozpowszechnianie powyżej informacji w możliwie szerokim zakresie.
tel. 22 273 81 50
fax 22 273 89 18
www.gov.pl/web/fundusze-regiony
www.funduszeeuropejskie.gov.pl
ul. Wspólna 2/4
00-926 Warszawa
Szczegóły dotyczące zasad udzielania i zwrotu wsparcia finansowego, a także dokumentacji niezbędnej do uzyskania wsparcia są dostępne na stronie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej:
https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/wsparcie-dla-polskich-ngos---beneficjentow-interreg
Osobami do kontaktu są:
Monika Knap: Monika.Knap@mfipr.gov.pl , tel.: (22) 273 80 28
Sylwia Łukasiak: Sylwia.Lukasiak@mfipr.gov.pl , tel.: (22) 273 74 47

Do pobrania:

Wsparcie_NGOS_2021-2027

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×