> Rewitalizacja szansą na społeczno-gospodarczą aktywizację obszarów zdegradowanych w mołdawskich miastach

Rewitalizacja szansą na społeczno-gospodarczą aktywizację obszarów zdegradowanych w mołdawskich miastach


Tytuł projektu:

Rewitalizacja szansą na społeczno-gospodarczą aktywizację obszarów zdegradowanych w mołdawskich miastach. (Revitalisation as an opportunity for socio-economic activation of degraded areas in Moldovan cities.)

Okres realizacji projektu:

Projekt będzie realizowany w latach 2022 -2024

Cel projektu:

Poprawa jakości życia mieszkańców miast poprzez rewitalizację przestrzeni miejskich, modernizację usług komunalnych oraz zwiększenie udziału mieszkańców w zarządzaniu przestrzenią miejską.


Rewitalizacja to proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych poprzez działania całościowe (powiązane wzajemnie przedsięwzięcia obejmujące kwestie społeczne oraz gospodarcze lub przestrzenno-funkcjonalne, techniczne, środowiskowe), integrujące interwencję na rzecz społeczności lokalnej, przestrzeni i lokalnej gospodarki, skoncentrowane terytorialnie i prowadzone w sposób zaplanowany oraz zintegrowany poprzez program rewitalizacji


Zasięg realizacji projektu:

Projekt jest realizowany w 6 miastach północnej i centralnej Mołdawii: Glodeni, Cupcini, Lipcani, Ghindești, Soldanesti i Telenesti

Grupą docelową to pochodzący z tych miast urzędnicy, radni, przedstawiciele organizacji społecznych oraz przedsiębiorcy i reprezentanci instytucji otoczenia biznesu.

Beneficjentami pośrednimi są mieszkańcy 6 miast, dla których opracujemy "Programy rewitalizacji miasta" oraz zrealizujemy modelowy projekt rewitalizacji obszaru zdegradowanego w sferze społecznej.

Partnerzy w projekcie

  • Terra Humana (Warszawa)
  • Asociația obștească „Moştenitorii" (Balti)
  • Miasto i Gmina Zagórz
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka w Lesznie

Doświadczenie rewitalizacji w gminie Zagórz jest bardzo cennym przykładem i „dobrą praktyką” którymi możemy się podzielić z naszymi mołdawskimi przyjaciółmi. Cieszymy się, że dzięki udziałowi w projekcie mamy możliwość nawiązania partnerskich kontaktów z miastami mołdawskimi.

"Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych"


Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×