> Poprawa i doposażenie infrastruktury edukacyjnej w Zagórzu

Poprawa i doposażenie infrastruktury edukacyjnej w Zagórzu

„Poprawa i doposażenie infrastruktury edukacyjnej w Zagórzu” zadanie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 oraz ze środków Ministra Sportu i Turystyki

Wartość ogółem zadania wynosi 2 077 287,84 PLN

Dofinansowanie

  • w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020: 957 041,77 PLN
  • w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej (Ministerstwo Sportu i Turystyki): 600 000,00 PLN

W ramach projektu zaplanowano przebudowę wyższych kondygnacji hali sportowej (kondygnacja 2, 3, 4) wraz utworzeniem pomieszczenia siłowni, sali do ćwiczeń tańca oraz kortu tenisowego. Planowane prace obejmą także dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach projektu zaplanowano zakupiono nowoczesne wyposażenie sportowe zarówno do sali gimnastycznej przy Gimnazjum w Zagórzu jak i do zaplanowanej siłowni co w znaczny sposób wpłynie na uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego oraz podniesie jakość procesu edukacyjnego. Ponadto w ramach projektu zaplanowano zakup wyposażenia dydaktycznego do trzech pracowni Szkoły Podstawowej - dwóch pracowni przyrodniczych oraz do jednej matematycznej. Zakupione wyposażenie dydaktyczne, z uwagi na to, iż obejmuje także zakup sprzętu ICT uatrakcyjni proces edukacyjny a zastosowanie nowoczesnych technologii wpłynie na podniesienie jakości kształcenia. Zakres przedmiotowego projektu, objął 4 obiekty edukacji ogólnej w tym jeden służący wzmacnianiu sprawności fizycznej.

Celem bezpośrednim projektu jest wzrost jakości kształcenia na poziomie podstawowym
i gimnazjalnym w Gminie Zagórz. Cele ogólne projektu to przede wszystkim poprawa jakości kształcenia, poprawa warunków dydaktycznych w placówkach oświatowych oraz zwiększenie wykorzystania ICT w procesie kształcenia.


Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×