> Jak dawniej pracowano. Warsztaty ginących zawodów.

Jak dawniej pracowano. Warsztaty ginących zawodów.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu rozpoczyna realizację projektu pod nazwą Jak dawniej pracowano. Warsztaty ginących zawodów.  Realizacja zadania  jest możliwa dzięki  dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2023. Głównym celem zadania jest zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców bogactwa zanikających elementów dziedzictwa kulturowego wywodzącego się z tradycyjnej kultury ludowej. Projekt poprzez zaplanowane warsztaty, umożliwi praktyczne nabycie umiejętności wykonania tkanin, gdzie uczestnicy zapoznają się z jednym z najstarszych rzemiosł uprawianych w naszym regionie, pracując na ramkach tkackich, posługując się kolorowymi lnianymi i bawełnianymi sznurkami, każdy z uczestników zdobędzie podstawowe umiejętności. Kolejne warsztaty umożliwią zdobycie umiejętności przy tworzeniu witrażu oraz biżuterii karpackiej.

Wartość dofinasowania 10 000 zł.

Warsztaty odbywać będą się podczas 10-godzinnej sesji, podzielonej na dwa spotkania, a  poprowadzą je artyści rękodzieła artystycznego. 

Spotkania odbywać się będą w Centrum Kultury Foresterium w Zagórzu, ul. Klasztorna 32.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×