> Rycerze i łucznicy zawładną zagórskim klasztorem!

Rycerze i łucznicy zawładną zagórskim klasztorem!

Ta wyjątkowa historyczna podróż w minione wieki odbędzie się na zagórskim wzgórzu klasztornym w dniach 24-25 czerwca br. za sprawą „Festiwalu ognia”. Impreza została przygotowana w  ramach mikroprojektu pn. „Kultura w ogniu wykuwana”.

To wspólne przedsięwzięcie Gminy Zagórz oraz ukraińskiego miasta Nadwirna uzyskało wsparcie finansowe ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Dzięki unijnym funduszom w dniach 24-25 czerwca br. w wyjątkowej scenerii zagórskiego wzgórza klasztornego - miejsca ostatniej bitwy konfederacji barskiej (www.klasztorzagorz.pl) organizatorzy anonsowanego tu wydarzenia przygotowali moc atrakcji. Rozmaitym pokazom oraz inscenizacjom historycznym (m.in. potyczki zbrojnej) będą towarzyszyć liczne konkursy, zabawy i warsztaty. Zadbano o stoiska degustacyjne z polskim i ukraińskim jadłem regionalnym. W sobotę 24.06 darmowa dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci! Nie zabraknie również strawy duchowej, którą w drugi dzień festiwalu dostarczą: „Trio Kremenaros”, Piotr Rogala „Rogalik”  oraz „Teatr Ognia Bohema”. Szczegółowy program imprezy dostępny jest na zamieszczonym plakacie. Serdecznie zapraszamy do Zagórza – Gościnnej Bramy Bieszczadów!

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×