> Urządzenie miejsca wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców i turystów na Osiedlu Ochodec – Budowa boiska

Urządzenie miejsca wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców i turystów na Osiedlu Ochodec – Budowa boiska

Urządzenie miejsca wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców i turystów na Osiedlu Ochodec – Budowa boiska

Gmina Zagórz zrealizowała projekt współfinansowany z Budżetu Województwa Podkarpackiego w 2023 roku w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025.

Przedmiotem inwestycji było:

Wykonanie nawierzchni z trawy naturalnej.
Zakup i montaż piłkochwytów.
Zakup i montaż 2 szt. bramek do gry w piłkę nożną
Wykonanie ogrodzenia.
Przyznana pomoc finansowa wynosi 12 000,00 zł.

Celem zadania była poprawa infrastruktury rekreacyjnej, zaspokajanie potrzeb społeczno-kulturowych, turystycznych, modernizowanie przestrzeni wiejskiej, integracja mieszkańców oraz rozwój inicjatyw lokalnych. Boisko piłkarskie jest zlokalizowane w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i już wybudowanych w poprzednich latach: placu zabaw oraz otwartej siłowni zewnętrznej. Realizacja zadania jest okazją do wspólnej pracy mieszkańców, a ich aktywne zaangażowanie stanie się bodźcem do realizacji kolejnych wspólnych działań na rzecz rozwoju Tarnawy Dolnej. Przyczyniło się do wzrostu integracji mieszkańców oraz wpłyneło na poprawę ich samopoczucia. Poprzez zaspokojenie potrzeb społeczno-kulturowych, turystycznych i rekreacyjnych, zwiększy się zainteresowanie wspólnym życiem kulturalnym wsi i tym samym wzrośnie tożsamość lokalna i poczucie wspólnoty. Boisko piłkarskie jest miejscem ogólnodostępnym.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×