> NOWOCZESNE OBLICZA KULTURY POGRANICZA

NOWOCZESNE OBLICZA KULTURY POGRANICZA

Gmina Zagórz realizuje mikroprojekt pn. „Nowoczesne oblicza kultury pogranicza” w ścisłej współpracy z partnerem – organizacją Dukla Destination n.o.  

Założeniem projektu jest podjęcie w atrakcyjnej formie wspólnych działań na rzecz pielęgnowania i utrwalania dziedzictwa kulturowego polsko-słowackiego regionu. Jednostki i organizacje działające na tym terenie stają zatem przed koniecznością wykorzystania nieszablonowych środków przekazu, przystających do XXI wieku. Wykorzystując atrakcyjne formy przekazu w postaci chociażby „żywych obrazów”, projekt w efekcie przyciągnie zainteresowanie szerokiej rzeszy odbiorców, zwracając ich uwagę na otoczenie. Przedsięwzięcie posłuży przede wszystkim promocji wielokulturowych regionów Polski i Słowacji, przyciągnie uwagę mieszkańców i turystów i pozwoli odtworzyć przeszłość.

W ramach niniejszego projektu Gmina Zagórz jest odpowiedzialna za przygotowanie 10 wersji cyfrowych tradycyjnych obrazów wraz z organizacją konferencji promującej projekt.

Drugim założeniem mikroprojektu jest organizacja wspólnych lekcji historii „ponad granicami” dla dzieci przez Gminę Zagórz przy zaangażowaniu Partnera. Uczestnikami nieszablonowych lekcji historii będą uczniowie w Gminie Zagórz i Svidniku, którzy wyłonieni zostaną w konkursie „Historia o polsko-słowackiej krainie”.

Główny cel: Poprawa wykorzystania dziedzictwa naturalnego i kulturowego obszaru polsko-słowackiego pogranicza w rozwoju oferty turystycznej z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju.

Partner wiodący: Gmina Zagórz

Partner projektu: Dukla Destination n.o.

Wartość projektu: 37 026,44 €

Dofinansowanie z EFRR: 31 472,47 €

Współfinansowanie ze środków budżetu państwa: 1 851,32 €

Zaproszenie na promocję mikroprojektu - Rykowisko 2019

Relacja z promocji mikroprojektu – Rykowisko 2019

Konkurs pn. „Historia o polsko-słowackiej krainie”

Konkurs pn. „Historia o polsko-słowackiej krainie” rozstrzygnięty!

Podsumowanie wspólnych lekcji historii „ponad granicami”

Gdy tradycja łączy się z nowoczesnością … - podsumowanie realizacji mikroprojektu „Nowoczesne oblicza kultury pogranicza”

Ruchome obrazy

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×