> Mikroprojekt pn. „Polsko-słowackie podróże w czasie”

Mikroprojekt pn. „Polsko-słowackie podróże w czasie”

Gmina Zagórz realizuje mikroprojekt pn. Polsko-słowackie podróże w czasie” w ścisłej współpracy z partnerem - Miastem Medzilaborce. Realizacja mikroprojektu opiera się na podjęciu wspólnych działań dla zachowania dziedzictwa kulturowego oraz zwiększenia atrakcyjności turystycznej polsko-słowackiego pogranicza. Mając na uwadze potencjał kulturowy obydwu regionów, partnerzy projektu postanowili podjąć działania, aby wyeksponować i wypromować tak różnorodny obszar pogranicza wśród mieszkańców i turystów, czyniąc je bardziej atrakcyjnymi.

W ramach niniejszego projektu Gmina Zagórz jest odpowiedzialna za wyprodukowanie kilkunastominutowego filmu z wykorzystaniem technologii 3D, uwzględniającego wspólne, przygraniczne wydarzenia. Miasto Medzilaborce natomiast przygotuje rekonstrukcję walk z I wojny światowej, aby w atrakcyjnej formie przybliżyć wydarzenia, które miały miejsce na polsko-słowackim obszarze pogranicza. Wydana zostanie również publikacja książkowa z okazji 100-letniej rocznicy zakończenia pierwszej wojny światowej.

Główny cel: Zwiększenie poziomu zrównoważonego wykorzystania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego przez odwiedzających i mieszkańców.

Partner wiodący: Gmina Zagórz

Partner projektu: Miasto Medzilaborce

Wartość projektu: 77 736,00 €

Dofinansowanie z EFRR: 66 075,59 €

Współfinansowanie ze środków budżetu państwa: 6 057,75 €

Konferencja podsumowująca mikroprojekt pn. „Polsko-słowackie podróże w czasie” 

Realizacja mikroprojektu „Polsko-słowackie podróże w czasie” już za nami!

Filmy z rekonstrukcji historycznej na Słowacji

Przy filmie o turystyce

Publikacja książkowa „Medzilaborce – 1914-1918”

Film „Polsko-słowackie podróże w czasie”

Film "Polsko-słowackie podróże w czasie"

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

×