Aktualności

Znów płonęły trawy... (video)

Na nic zdają się ogólnopolskie kampanie i apele. Wygląda na to, że wypalanie traw stało się naszą polską – tyleż bezsensowną, co kosztowną tradycją. W minioną niedzielę strażacy z OSP Zagórz podobnie jak liczne jednostki z terenu gminy i powiatu wielokrotnie wyjeżdżały do płonących traw. Oto zapis video jednej z trzech (!?) niedzielnych akcji zagorskich strażaków...

I Halowy Turniej Piłki Nożnej Jednostek OSP

W dniu 17 marca 2012 r. w Hali Sportowej w Zagórzu odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej Jednostek OSP o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz. W Turnieju wzięło udział 7 jednostek OSP z terenu miasta i gminy Zagórz.

Spotkania rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcą rywalizacji została drużyna OSP Poraż. Na drugim stopniu podium stanęli zawodnicy OSP Zagórz, a trzecie miejsce przypadło reprezentacji OSP Mokre.

Czytaj więcej: I Halowy Turniej Piłki Nożnej Jednostek OSP

OGŁOSZENIE O NABORZE – NIEODPŁATNY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO!

Gmina Zagórz ogłasza nabór kandydatek i kandydatów do uczestnictwa w 102 – godzinnym, nieodpłatnym kursie języka angielskiego w ramach projektu „AKADEMIA DEMOKRACJI I ROZWOJU - kształtowanie lokalnego aktywnego społeczeństwa obywatelskiego oraz wzajemny transfer wiedzy i umiejętności w zakresie rozwiązywania podstawowych problemów społeczności lokalnych w oparciu o doświadczenia samorządowe Gminy Zagórz (Polska) oraz Villars-sur-Glâne (Szwajcaria)”.


Warunki uczestnictwa:

Czytaj więcej: OGŁOSZENIE O NABORZE – NIEODPŁATNY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO!

Pierwszy Bieg Maratoński uczniów Szkoły Podstawowej w Czaszynie

W różnorodny sposób w ostatnim czasie młodzież i dzieci witają nadchodzącą wiosnę. Jednak sposób w jaki uczyniły to dzieci z Czaszyna jest doprawdy niespotykany.

W pierwszym dniu tegorocznej wiosny, 20 III 2012 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Czaszynie podjęli próbę przebiegnięcia pełnego dystansu biegu maratońskiego.

Bieg miał charakter sztafety w której udział wzięło kilkudziesięciu uczestników.

Czytaj więcej: Pierwszy Bieg Maratoński uczniów Szkoły Podstawowej w Czaszynie