Aktualności

VIII Festyn Parafialny w Czaszynie VIDEO

CZASZYN:Tytułowa impreza od lat integruje czaszyńską społeczność skutecznie promując przy okazji całą Gminę Zagórz. Konkursy, licytacje, występy artystyczne oraz finałowy pokaz ogni sztucznych zgromadziły tym razem ponad trzytysięczną publiczność.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło czołowych przedstawicieli lokalnych władz samorządowych w osobach: Sławomira Miklicza – Członka Zarządu Województwa Podkarpackiego, Sebastiana Niżnika – Starosty Powiatu Sanockiego, Roberta Pieszczocha – Przewodniczącego Rady Powiatu Sanockiego oraz Jana Różyckiego – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zagórzu.

Czytaj więcej: VIII Festyn Parafialny w Czaszynie VIDEO

Szacują szkody po piątkowej nawałnicy

GMINA ZAGÓRZ: Uszkodzone przepusty i drogi dojazdowe. Zalane pomieszczenia szkolne, podtopione boisko sportowe, rozmyte nawierzchnie dróg gminnych – oto skrótowy bilans piątkowej (8 lipca) nawałnicy, która przetoczyła się przez zagórską gminę powodując straty szacowane w setkach tysięcy złotych.

Takich opadów deszczu nie pamiętają najstarsi mieszkańcy miejscowości Czaszyn, która znalazła się w centrum piątkowej nawałnicy. W wyniku oberwania chmury na boisko LKS Czaszyn spadły tony wody zamieniając obiekt sportowy w… staw. W wodzie znalazły się ławki i namioty rozstawione na potrzeby niedzielnego Festynu Parafialnego.

Czytaj więcej: Szacują szkody po piątkowej nawałnicy

Ostrzeżenie

ostrzezenie1

Bieszczadzkie Lato z Książką

Obraz_28518 czerwca, w sobotę, na jeden dzień Lesko stało się w jakimś sensie stolicą polskiej książki. Pomimo licznych trudności, Dyrektor Wydawnictwa BOSZ, Bogdan Szymanik, zdecydował, że impreza, która miała być zawieszona, odbędzie się — wprawdzie tylko w Lesku, i tylko w jednym dniu — ale jednak. W spotkaniach autorskich wzięły udział panie z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy zagórskiej bibliotece, a także dzieci i młodzież ze szkół z naszej gminy. Wyjazd zorganizowała dyrekcja Miejsko-Gminnej Biblioteki w Zagórzu.

Czytaj więcej: Bieszczadzkie Lato z Książką

I Turniej Piłkarski w Tarnawie Górnej

TARNAWA GÓRNA (GMINA ZAGÓRZ): Pomimo niesprzyjającej aury tytułowa impreza piłkarska zgromadziła 5 drużyn reprezentujących świetlice wiejskie z terenu Gminy Zagórz. Sobotnie (2 lipca) zawody obfitowały w widowiskowe akcje i grad bramek. Podczas wręczania nagród młodzi piłkarze mówili zgodnie – więcej takich turniejów! Co na to organizatorzy?

Inicjatorem organizacji wakacyjnego turnieju świetlicowych drużyn piłkarskich był Mieczysław Kloczkowski – kierownik Świetlicy Wiejskiej w Tarnawie Górnej. Ten jak się okazało bardzo trafiony

Czytaj więcej: I Turniej Piłkarski w Tarnawie Górnej