Aktualności

Wizyta studyjna we Lwowie

ZAGÓRZ/LWÓW: W dniach 26 – 27 stycznia br. delegacja polskich instytucji i służb uczestniczących w projekcie POLSKO – UKRAIŃSKA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA I WSPÓŁPRACY „Bieszczady 2012” odbyła wizytę studyjną we Lwowskim Państwowym Uniwersytecie Bezpieczeństwa Życia.

Tytułowe przedsięwzięcie finansowane jest w ramach programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności „Przemiany w Regionie” – RITA realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Czytaj więcej: Wizyta studyjna we Lwowie

Minął kolejny rok...

Minął kolejny rok misji, pełnionej przez bibliotekę publiczną w naszym środowisku. Dla osób odwiedzających zagórską bibliotekę był to okres wielu ciekawych spotkań, przeczytanych książek, zdobytej wiedzy. Wiadomym jest, że czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Stąd też dużą wagę przywiązujemy do rozbudzania potrzeby korzystania z dorobku literatury zaczynając od najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dlatego na początku ubiegłego roku dzieci początkowych klas szkoły podstawowej wzięły udział w obrzędzie pasowania na czytelnika stając się pełnoprawnymi członkami naszej biblioteki.

Czytaj więcej: Minął kolejny rok...

OSP Łukowe informuje

LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO ODBYCIA KURSU KWALIFIKOWANEGO PIERWSZEJ POMOCY realizowanego w ramach projektu: Polsko – Ukraińska Akademia Bezpieczeństwa i Współpracy „Bieszczady 2012"

W związku z ogłoszeniem o naborze do w/w projektu z dnia 11.01.2012 komisja konkursowa w składzie: Jerzy Barszcz – Prezes OSP Łukowe, Bogdan Antolak – Skarbnik OSP Łukowe oraz Jerzy Zuba – koordynator projektu stwierdza, co następuje:

Czytaj więcej: OSP Łukowe informuje

„50 lat na Połoninach”

13 stycznia 2012 r. w Sali Kameralnej MGOKiS w Zagórzu odbyła się promocja książki Błękitny krzyż na Połoninach. Monografia Grupy Bieszczadzkiej GOPR 1961-2011 – autorstwa Jana Jarosińskiego. Ta obszerna publikacja przedstawia półwieczną działalność Grupy Bieszczadzkiej GOPR, od momentu jej powstania do czasów współczesnych. Przybliża nam czytelnikom jak wyglądała praca ratowników wiele lat temu, a jak wygląda obecnie. Monografia przedstawia również sylwetki osób, które służyły i służą nadal w Grupie Bieszczadzkiej.

Czytaj więcej: „50 lat na Połoninach”