Aktualności

Zagrają o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz

GMINA ZAGÓRZ: Już w niedzielę 17 lipca na stadionach sportowych w Czaszynie i Tarnawie Dolnej o godzinie 12.00. rozpoczną się tytułowe zmagania. W piłkarskiej rywalizacji weźmie udział 6 drużyn…

Mowa tu o: ULKS Gimball Tarnawa, LKS Garby Łukowe, MKS Osława Zagórz, LKS Czaszyn, LKS Juwentus Poraż oraz Drużyna GMINY ZAGÓRZ. Szczegółowe informacje na temat turnieju dostępne po kliknięciu w plakat.

Puchar_burmistrza_w_pice_nonej_2011

VIII Festyn Parafialny w Czaszynie VIDEO

CZASZYN:Tytułowa impreza od lat integruje czaszyńską społeczność skutecznie promując przy okazji całą Gminę Zagórz. Konkursy, licytacje, występy artystyczne oraz finałowy pokaz ogni sztucznych zgromadziły tym razem ponad trzytysięczną publiczność.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło czołowych przedstawicieli lokalnych władz samorządowych w osobach: Sławomira Miklicza – Członka Zarządu Województwa Podkarpackiego, Sebastiana Niżnika – Starosty Powiatu Sanockiego, Roberta Pieszczocha – Przewodniczącego Rady Powiatu Sanockiego oraz Jana Różyckiego – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zagórzu.

Czytaj więcej: VIII Festyn Parafialny w Czaszynie VIDEO

Szacują szkody po piątkowej nawałnicy

GMINA ZAGÓRZ: Uszkodzone przepusty i drogi dojazdowe. Zalane pomieszczenia szkolne, podtopione boisko sportowe, rozmyte nawierzchnie dróg gminnych – oto skrótowy bilans piątkowej (8 lipca) nawałnicy, która przetoczyła się przez zagórską gminę powodując straty szacowane w setkach tysięcy złotych.

Takich opadów deszczu nie pamiętają najstarsi mieszkańcy miejscowości Czaszyn, która znalazła się w centrum piątkowej nawałnicy. W wyniku oberwania chmury na boisko LKS Czaszyn spadły tony wody zamieniając obiekt sportowy w… staw. W wodzie znalazły się ławki i namioty rozstawione na potrzeby niedzielnego Festynu Parafialnego.

Czytaj więcej: Szacują szkody po piątkowej nawałnicy

Ostrzeżenie

ostrzezenie1

Bieszczadzkie Lato z Książką

Obraz_28518 czerwca, w sobotę, na jeden dzień Lesko stało się w jakimś sensie stolicą polskiej książki. Pomimo licznych trudności, Dyrektor Wydawnictwa BOSZ, Bogdan Szymanik, zdecydował, że impreza, która miała być zawieszona, odbędzie się — wprawdzie tylko w Lesku, i tylko w jednym dniu — ale jednak. W spotkaniach autorskich wzięły udział panie z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy zagórskiej bibliotece, a także dzieci i młodzież ze szkół z naszej gminy. Wyjazd zorganizowała dyrekcja Miejsko-Gminnej Biblioteki w Zagórzu.

Czytaj więcej: Bieszczadzkie Lato z Książką