Aktualności

INTERNET – PRZYJACIEL CZY WRÓG?

”INTERNET – PRZYJACIEL CZY WRÓG?” pod takim hasłem w Szkole P2150008 800x600Podstawowej w Mokrem realizowany był projekt współfinansowany ze środków The Velux Foundations w ramach programu mikrograntów  „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje”.

Działania związane z  bezpieczeństwem w sieci realizowane były w okresie  od 17 stycznia  do 10 marca 2012r. i obejmowały całą społeczność uczniowską, rodziców oraz nauczycieli. Pod kierunkiem nauczycieli informatyki oraz edukacji wczesnoszkolnej realizowane były  zadania związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu:
Uczniowie klas 0-VI zdobywali  wiedzę na temat zagrożeń z jakimi mogą spotkać się w sieci. Poprzez udział w :

Czytaj więcej: INTERNET – PRZYJACIEL CZY WRÓG?

Spotkanie w Urszulą Kozłowską

611 800x533W sympatycznej i miłej atmosferze przebiegło spotkanie klas II Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zagórzu z panią Urszula Kozłowską autorką poezji i bajek dla dzieci, która była gościem zagórskiej biblioteki we wtorek 6.03.2012 r.

Pani Urszula przywiozła ze sobą zbiory wierszy i książki wydane przez wydawnictwo Dreams. Dzieci miały okazję wysłuchać utworów w wykonaniu autorki, która prezentację swoich książek rozpoczęła od zabawnych wierszowanych historyjek a skończyła na mądrej

i ciepłej opowieści o przyjaźni zatytułowanej „ Jak jeżyk z jerzykiem odkryli

Czytaj więcej: Spotkanie w Urszulą Kozłowską

Kolejny sukces uczniów zagórskich szkół

Gen. Sikorski 2Dużym sukcesem zakończył się udział uczniów zagórskich szkół w Konkursie Historycznym organizowanym każdego roku przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W kategorii szkół podstawowych laureatem został Jakub Wańcowiat ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zagórzu.  Tytuł laureata zdobył także Mateusz Szerszeń z Gimnazjum nr 1 w Zagórzu, a finalisty -  Patryk Dołżycki z Gimnazjum nr 2 w Zagórzu.
Mottem konkursu dla  szkół podstawowych były słowa Władysława Sikorskiego: „Nie ma mowy o szczęściu bez patriotyzmu”. I właśnie tej postaci i czasów, w których przyszło jej żyć, dotyczyły pytania. To już 130 lat minęło od dnia urodzin generała Sikorskiego, naszego rodaka.
Sukces Jakuba jest tym większy, że jako jedyny uczeń z gminy Zagórz przeszedł wszystkie eliminacje i razem z Dominiką Załączkowską z SP nr 2 w Sanoku (z powiatu sanockiego było ich tylko dwoje) skutecznie zapewnili sobie miejsce wśród najlepszych. Opiekunką Jakuba jest Zofia Cypcarz.

Czytaj więcej: Kolejny sukces uczniów zagórskich szkół