Aktualności

Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz ponownie w rękach MKS Osławy Zagórz!

 Wczoraj tj. 29.07.2018 r. na stadionach sportowych w Czaszynie i w Łukowem odbyły się rozgrywki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz. Mecz finałowy pomiędzy MKS Osławą Zagórz a ULKS-em Gimball Tarnawa rozpoczął się o godz. 16.00. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 1:1, gdzie strzelcami bramek byli: Dominik Szajdek (MKS Osława Zagórz) oraz Adrian Zaleski (ULKS Gimball Tarnawa). Podczas drugiej połowy sędzia podyktował karnego, którego dla Zagórza strzelił Igor Hydzik. Na zakończenie zwycięską bramkę zdobył Łukasz Wróbel uzyskując wynik 3:1 dla MKS Osławy Zagórz, zdobywając tym samym drugi rok z rzędu Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz. Najlepszym bramkarzem został Damian Barbara a najlepszym piłkarzem Adrian Zaleski. Nagrody wręczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Ernest Nowak, Radny Powiatu Sanockiego Krzysztof Strzyż, Radny Rady Miejskiej w Zagórzu Grzegorz Czepiel oraz Prezes LKS Czaszyn Tomasz Gocek.

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy.

Poniżej prezentujemy wyniki:
LKS „Gabry” Łukowe - LKS Juventus Poraż 2:1 ,
LKS Juventus Poraż - ULKS Gimball Tarnawa 0:1 ,
ULKS Gimball Tarnawa - LKS Gabry Łukowe 2:0,.
LKS Czaszyn – UKS „Bratek” Łukowe 3:2,
UKS „Bratek” Łukowe - MKS Osława Zagórz 0:3 ,
MKS Osława Zagórz - LKS Czaszyn 1:0.

Telefoniczny dyżur ekspertów w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Pracuję legalnie”

Państwowa Inspekcja Pracy przy współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych realizują kampanię informacyjno-edukacyjną „Pracuję legalnie”
i zapraszają do skorzystania z telefonicznego dyżuru eksperckiego.

„Pracuję legalnie!” to trzyletnia, ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z obszaru legalności zatrudnienia,
której realizacja planowana jest na lata 2017-2019. Jej zadaniem jest podniesienie świadomości pracodawców i pracowników
z zakresu zasad zatrudniania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy. Kampania kierowana jest do pracodawców i pracowników (również spoza UE).

Celem kampanii jest zatem propagowanie wyboru pracy legalnej w miejsce zatrudnienia w „szarej strefie”. Istotne jest, aby uświadomić pracującym korzyści z wykonywania „pracy legalnie” oraz zagrożenia, które wynikają z wykonywania pracy nierejestrowanej lub deklarowanej fałszywie. Zadaniem projektu jest również piętnowanie niedozwolonych praktyk stosowanych przez tych pracodawców, którzy decydują się na powierzanie pracy z  naruszeniem obowiązujących przepisów prawa.

Więcej informacji o kampanii oraz przysługujących uprawnieniach wynikających z prawa pracy i  ubezpieczeń społecznych znaleźć można na stronach:

http://www.prawawpracy.pl

http://www.zus.pl/o-zus/o-nas/kampania-pracuje-legalnie

Eksperci PIP i ZUS będą odpowiadali na pytania dotyczące podejmowania zatrudnienia oraz zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych w czwartek (26 lipca ) w godzinach 10-12 pod numerem telefonu: 13 43 687 21 wew. 540.

Wojciech Dyląg
Regionalny Rzecznik
w województwie podkarpackim
Zakład Ubezpieczeń Społecznych