Aktualności

Fitness Day

Puchar Polski PZN amatorów w biegach narciarskich 2016/17

SGB Ultrabiel 11 marca był finałem Pucharu Polski PZN amatorów w biegach narciarskich. Zawodnicy biorący udział w zawodach Ultrabiel na 60 km i 30 km walczyli o punkty do klasyfikacji końcowej pucharu. Wszystkim zmierzono czas po pokonaniu dystansu 30 km i na tej podstawie powstał wspólny ranking. Na zakończenie, gdy podsumowano wyniki z całego sezonu, udekorowano najlepszych.

Pan Tomasz Czech z Poraża reprezentujący Zagórski Klub Narciarski "SOKÓŁ" zajął II miejsce w kategorii mężczyzn w wieku 30-39 lat.

Do Pucharu Polski w tym sezonie zaliczane były wyniki z sześciu biegów: Pucharu Kościeliska, Biegu Popradzkiego, Biegu Podhalańskiego, Biegu Hetmańskiego, Biegu Lotników i SGB Ultrabiel. W klasyfikacji mogli brać udział tylko sportowcy bez aktywnej licencji Polskiego Związku Narciarskiego oraz tacy, którzy nie mają jej minimum od trzech lat. Rywalizacja w Pucharze Polski amatorów odbywała się tylko w kategoriach wiekowych.

Najlepsi w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski PZN amatorów w biegach narciarskich w sezonie 2016/17:

Czytaj więcej: Puchar Polski PZN amatorów w biegach narciarskich 2016/17

Wybory samorządowe - zobacz film i dowiedz się więcej!

Szanowni Państwo w ramach propagowania wiedzy o wyborach Państwowa Komisja Wyborcza przygotowała i udostępniła filmy edukacyjno-informacyjne dotyczące wyborów samorządowych, które znajdują się na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej pod hasłem: WYDARZENIA i tytułem: Wybory samorządowe-zobacz film i dowiedz się więcej! Wyjaśniamy, jak oddać ważny głos, jak głosy przeliczane są na mandaty i jak zgłaszać nieprawidłowości, które mogą się wydarzyć podczas aktu głosowania. Przypominamy, jakie zadania mają samorządy oraz jak działa system informatyczny, wspierający organy wyborcze.

Link do filmuhttp://pkw.gov.pl/336/1/0/20781_Wybory_samorzadowe_-_zobacz_filmy_i_dowiedz_sie_wiecej

BIZNES INICJATOR

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ogłasza nabór do  III Edycji rekrutacji do projektu „BIZNES INICJATOR”

Termin przyjmowania zgłoszeń: 28.03.2017r. – 10.04.2017r.

Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych lub biernych zawodowo powyżej 29 roku życia, zamieszkujących województwo podkarpackie, nie zarejestrowanych jako przedsiębiorcy i nie prowadzący działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu, należących do jednej z poniższych grup tj.:

Waloryzacja rolniczych świadczeń emerytalno-rentowych - marzec 2017

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od dnia 1 marca 2017 r. emerytury i renty przysługujące do dnia 28 lutego 2017 r. podlegają podwyższeniu - zgodnie z art. 5, 6, 7 i 8 ustawy z dnia 2 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2017 r. poz. 2) - wskaźnikiem waloryzacyjnym wynoszącym 100, 44%, nie mniej niż o kwotę 10 zł. Oznacza to, że jeżeli kwota waloryzacji wyniesie mniej niż 10 zł, świadczenia podwyższa się poprzez dodanie kwoty 10 zł do kwoty świadczenia przysługującej w dniu 28 lutego 2017 r. W taki sposób od dnia 1 marca 2017 r. zostaną podwyższone wszystkie emerytury i renty rolnicze wypłacane na dzień 28 lutego 2017r. Jeżeli w wyniku podwyżki świadczenie jest niższe od kwoty najniższej emerytury pracowniczej ( od 1 marca 2017 r.  1.000 zł) - podwyższa się je z urzędu do kwoty 1.000 zł.

Więcej informacji w piśmie poniżej:

Waloryzacja rolniczych świadczeń emerytalno-rentowych - marzec 2017 - pobierz