Aktualności

Tarcza Antykryzysowa - ZUS

Szanowni Państwo,

ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Regulacje te weszły w życie 1 kwietnia br. Wśród rozwiązań, które mają zapobiegać skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, jest wsparcie realizowane przez ZUS. Wsparcie jakie można otrzymać w ZUS to:

- zwolnienie małych firm, zgłaszających do 9 osób do ubezpieczeń społecznych, ze składek za marzec, kwiecień i maj 2020 r.,

- świadczenia postojowe dla osób, które wykonują umowy cywilnoprawne (umowy zlecenia, agencyjne, o dzieło),

- świadczenia postojowe dla samozatrudnionych,

- ulga w opłacaniu składek bez opłaty prolongacyjnej – odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty należności z tytułu składek.

Przekazujemy Państwu najnowszy Newsletter ZUS dla Biznesu poświęcony tej tematyce.

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Oddział w Jaśle
Rynek 18B
38-200 Jasło

Tarcza Antykryzysowa - informacje, wnioski, wyjaśnienia

Szanowni Państwo,

W związku z wejściem w życie  ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID i innych chorób zakaźnych, oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r. poz. 568), udostępniamy Państwu informacje, wnioski i wyjaśnienia dotyczące wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Tarcza artykuł główny

Instrukcja wypełnienia wniosku RDU

Instrukcja wypełnienia wniosku RDZ

Załącznik do wniosku elektronicznego RDZ

Instrukcja wypełnienia wniosku RSP-C

Instrukcja wypełnienia wniosku RSP-D

RDU_artykuł_merytoryczny_31.03

RDZ_artykuł merytoryczny_31.03

RSP-C_artykuł_merytoryczny_31.03

RSP-D artykuł merytoryczny_31.03

Wniosek RDU_PAPIER_30.03.2020

Wniosek RDZ_PAPIER_31_03_2020_1

Wniosek RSP_C_PAPIER_31.03.2020

Wniosek RSP_D_PAPIER_31.03.2020

 

Konkurs „Z biegiem Osławy i Sanu”

Przypominamy, że konkurs „Z biegiem Osławy i Sanu” jest nadal aktualny! Teraz, kiedy wszyscy mamy więcej czasu spróbujmy przejrzeć nasze zdjęcia, albumy fotograficzne może uda się Wam wyszukać coś w temacie konkursu. Świat się zmienia, czas przemija, zachowajmy cząstkę tego, co ulotne!
Wszystkich miłośników bieszczadzkiej przyrody, a w szczególności obu wspomnianych rzek serdecznie zapraszamy do udostępnienia fotografii przedstawiających zarówno pejzaże dorzecza Osławy i Sanu, jak i występujące na tym obszarze gatunki ryb. Fotografie w postaci cyfrowej przesyłać należy drogą mailową na adres: mgbp.zagorz@poczta.onet.pl Wraz ze zdjęciami prosimy zamieszczać opis miejsca oraz informacje odnośnie autorstwa / własności zdjęć. Dzięki Państwa pomocy mamy szansę udokumentować i utrwalić zmieniające się na przestrzeni lat dorzecze rzek Osławy i Sanu. Najlepsze fotografie zostaną nagrodzone i wyeksponowane w trakcie wystawy towarzyszącej X edycji Bieszczadzkiego Pucharu Głowatki oraz na stronie internetowej, a także na profilu FB Gminy Zagórz.
Serdecznie zapraszamy!
 

Kolejne kroki w walce z koronawirusem

Zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniają się zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona zostaje działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Wszystkie nowe ograniczenia dostępne są na: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

KOMUNIKAT

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa informujemy, że Ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu są zamknięte do odwołania.