Aktualności

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców Powiatu Sanockiego

Poniżej do pobrania zaktualizowana lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców Powiatu Sanockiego, zgodnie z art. 8a ust. 4 ustawy z dnia 15 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2232)

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa - pobierz

Pomoc w dojeździe do punktów szczepień

Urząd Miasta i Gminy Zagórz decyzją Wojewody Podkarpackiego będzie organizował transport osób do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 dla:


a) osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;

b) osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień.
 
Gmina Zagórz informuje, że został uruchomiony telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 (infolinia), który jest dostępny w dni robocze, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Osobą odpowiedzialną za udzielanie ww. informacji jest P. Anna Stach pracownik SPZPOZ w Zagórzu nr tel. 502 245 503.

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Jak można się zarejestrować?

1. Zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię - 989;
2. Zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl;
3. Skontaktować się z wybranym punktem szczepień w swoim regionie:

Punkty szczepień znajdujące się na terenie Gminy Zagórz:
1.Punkt szczepień: SPZPOZ ul. Piłsudskiego 4, 38-540 Zagórz, tel. 134622020;
2.Punkt szczepień:  VITA-FAMILIA Medycyna Rodzinna Monika Gaszczyk, Tarnawa Górna 80, 38-516 Tarnawa Dolna, tel. 605121016.

Szczegóły dotyczące szczepień oraz rejestracji znajdują się na: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Jest to działanie realizowane w ramach Narodowego Programu Szczepień ochronnych przeciwko wirusowi.

Miasto i Gmina Zagórz wspiera Bieszczadzki Sztab WOŚP

Gmina Zagórz przekazała na aukcje allegro Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP:

1. Srebrną monetę okolicznościową 1 Libert

Jest to unikatowa srebrna moneta wydana przez Gminę Zagórz na okoliczność XXX lat samorządności w Polsce. Krążki w ilości zaledwie 44 sztuk przeznaczone na monetę „1 Libert” wyprodukowane są ze srebra Ag.999 przez walcownię metali w Warszawie i posiadają odpowiedni certyfikat jakości.

https://allegro.pl/oferta/srebrna-moneta-okolicznosciowa-1-libert-10115739672?fbclid=IwAR1MkQyNKpDUFgGQ1lMuYnlPxU4bCq8u5E8PCqbY9LLeL9EfeJY0xFk_wgk

2. Album - Zagórz i zagórzanie w starej fotografii

Monografia Zagórza pt.  Zagórz i zagórzanie  w starej fotografii, podzielona jest na pięć przemyślanych i zaplanowanych graficznie części o tytułach Ludzie, Wydarzenia, Kolej, Świątynie, Krajobrazy. Wartość albumu podnoszą dwa szkice historyczne – Magdaleny Skrejko o rozwoju sztuki fotograficznej oraz prof. Roberta Lipelta o dziejach Zagórza na przełomie XIX i XX wieku. Poszczególne części albumowe otwierają zaś mini-eseje autorstwa, dr Joanny Kułakowskiej-Lis. Album zawiera ok. 200 starych fotografii i dokumentów przedstawiających Zagórz z przełomu XIX i XX wieku. Monografię można nabyć w zagórskiej bibliotece.

https://allegro.pl/oferta/zagorz-i-zagorzanie-w-starej-fotografii-10115736839?fbclid=IwAR3D8KXimxMI2LGesP-fhMf1a1-j76TpoAJNInZscUeBoIH3BicWsNuv-Bs

3. Obraz na płótnie canvas.

Obraz przedstawia „Ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu”. Fotografię wykonał Maciej Kuczma.

https://allegro.pl/oferta/klasztor-karmelitow-bosych-w-zagorzu-obraz-10115728648?fbclid=IwAR14DZ02uFRQ5TpJtXjYaOhGru9u0w-ugS8-vowwvIblKcsraueUjow3iQw

 

Zachęcamy ludzi o otwartym sercu do wspólnego grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Szczepienia przeciwko COVID-19 – szansa na powrót do normalności

Polska wchodzi w nową fazę walki z koronawirusem.

Specjalna strona internetowa gov.pl/szczepimysie https://www.gov.pl/web/szczepimysie

oraz całodobowa infolinia wyjaśniają wszelkie  wątpliwości na temat szczepień przeciwko COVID-19. Portal będzie na bieżąco aktualizowany i uzupełniany o najświeższe oraz najważniejsze informacje dotyczące działań rządu, ale też oczywiście samego programu szczepień.

Na stronie dostępne są przydatne informacje na temat samej szczepionki, zestaw pytań i odpowiedzi, także ważne dane kontaktowe.

Decydując się na szczepienia, w ciągu najbliższych kilku miesięcy możemy wygrać walkę z koronawirusem.

Rusza kampania #SzczepimySię

Dzięki szczepionce przeciw COVID-19 możemy szybciej wrócić do normalności – znanej z czasów sprzed pandemii. Ważne, aby zaszczepiło się jak najwięcej Polaków. Dlatego ruszamy z kampanią #SzczepimySię, w której przekonujemy, że warto się zaszczepić. Jeśli nie dla samego siebie, to dla innych.

 

Linki do spotów na kanale YouTube Kancelarii Prezesa Rady ministrów:

 

https://www.youtube.com/watch?v=dOltUoOLvk0&feature=emb_title

 

https://www.youtube.com/watch?v=zv8w6s6XCJY