Aktualności

INFORMACJA

Konkurs na treść napisu na pomniku „Nieznanego Konfederata” w Zagórzu

REGULAMIN

Organizator konkursu:

Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu

Cele konkursu:
Celem konkursu jest zaproponowanie treści napisu, który mógłby zostać umieszczony na cokole pomnika „Nieznanego Konfederata” w Zagórzu. Pomnik powstaje dla uczczenia 250 rocznicy powołania Konfederacji Barskiej i upamiętnienia jej ostatniej bitwy, która miała miejsce 29 listopada 1772 r. na polach nad Zagórzem.
Liczymy na inwencję twórczą uczestników lub skorzystanie z cytatów już istniejących z podaniem imienia i nazwiska autora.

Zasady uczestnictwa w konkursie:

  1. Konkurs trwa w dniach od 1 do 31 maja 2018r.
  2. Konkurs przeznaczony jest dla osób dorosłych, mieszkańców Podkarpacia.

3.Propozycje należy przesłać na adres e-mail: mgbp@zagorz.pl. , profil facebookowy biblioteki lub dostarczyć osobiście do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej  w Zagórzu.    

   Każdy uczestnik może wysłać do trzech propozycji tekstu.

   W temacie wiadomości należy wpisać : „Konfederacja Barska”.

   Konieczne jest podanie: imienia, nazwiska i numeru telefonu.

  1. Przysłane propozycje będą oceniane przez trzyosobowe jury powołane przez Organizatora konkursu. Skład komisji oceniającej zostanie podany wraz z wynikami konkursu.

    Czytaj więcej: Konkurs na treść napisu na pomniku „Nieznanego Konfederata” w Zagórzu

INFORMACJA

Wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2018 r. na półmetku

Został niespełna miesiąc na złożenie wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2018 r. oraz tegorocznych płatności obszarowych finansowanych z budżetu PROW 2014-2020. ARiMR apeluje, by nie czekać z przesłaniem deklaracji do ostatniego dnia naboru.  

Od tego roku rolnicy składają wnioski wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Mają na to  czas do 15 maja.

Rolnicy, którzy złożą wnioski po tym terminie, ale nie później niż do 11 czerwca br., będą mieli obniżone należne im płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Zmiany do już złożonego wniosku można składać bez żadnych sankcji finansowych do 1 czerwca.   

Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu mogą skorzystać ze stanowisk komputerowych z dostępem do internetu przygotowanych dla wnioskodawców we wszystkich biurach powiatowych Agencji w całym kraju.

Rolnicy, którzy nie radzą sobie z wypełnieniem e-wniosku o płatności mogą skorzystać z pomocy ekspertów z ośrodków doradztwa rolniczego.

Biura organizują także dni otwarte, by jak najwięcej rolników mogło na miejscu dowiedzieć się, jak wypełnić e-wniosek. Niektóre z biur powiatowych prowadzą także mobilne punkty pomocy technicznej, by w terenie, bliżej gospodarstw rolników służyć im radą, a także sprzętem komputerowym.