Aktualności

99 Rocznica Odzyskania Niepodległości

11 listopada, mieszkańcy Gminy Zagórz oraz zaproszeni goście świętowali kolejną - 99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Po uroczystej Mszy Świętej odprawionej w zagórskim kościele parafialnym wszyscy zebrani udali się pod Krzyż Powstańczy. Po wspólnej modlitwie w intencji Obrońców Ojczyzny i okolicznościowych wystąpieniach liczne delegacje złożyły wiązanki kwiatów i wieńce. W imieniu organizatorów uroczystości dziękujemy za liczną obecność.

GALERIA ZDJĘĆ PO ROZWINIĘCIU...

Czytaj więcej: 99 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy dla OSP KSRG Zagórz

Druhny i Druhowie z OSP KSRG Zagórz długo czekali na ten moment. Dziś (10.11.2017) do Zagórza dotarł fabrycznie nowy, średni samochód ratowniczo – gaśniczy GBA 3,5/24 MAN TGM 13.290 4x4 BL. Na ten sukces pracowało wiele osób i instytucji. Okazją do podziękowań dla nich będzie uroczystość oficjalnego przekazania pojazdu planowana na rok 2018.

Gratulacje dla UKS SPARTANIE Zahutyń

W dniu dzisiejszym Pan Łukasz Woźniczak - Sekretarz Miasta i Gminy Zagórz w imieniu Pana Burmistrza Ernesta Nowaka  na sali narad w budynku zagórskiego magistratu złożył serdeczne gratulacje wszystkim zawodniczkom klubu UKS SPARTANIE Zahutyń oraz trenerowi Panu Mirosławowi Kaźmierczakowi za wywalczenie złotych medali na Mistrzostwach Świata w Fitnessie Gminastycznym. Pan Burmistrz przyznał zahutyńskiemu klubowi nagrodę w wysokości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego a każda z zawodniczek wraz z trenerem otrzymała symboliczny złoty medal w postaci monety okolicznościowej.  

Zawody WORLD CHAMPIONSHIP FIT-KID Federacji WFF I NABBA odbyły się 14 października br. w serbskim Pancevie a zawodniczki UKS Spratanie Zahutyń zdobyły w nich nasępujące medale:

Czytaj więcej: Gratulacje dla UKS SPARTANIE Zahutyń

ZŁOTE GODY W GMINIE ZAGÓRZ!

W dniu 8 listopada br. 21 par obchodzących Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego odebrało z rąk przedstawicieli władz samorządowych Gminy Zagórz oraz Powiatu Sanockiego okolicznościowe medale Prezydenta RP.

Wzruszająca i podniosła uroczystość odbyła się w „Hotelu nad Osławą” w Zagórzu.

Gospodarze zorganizowanego przez USC w Zagórzu spotkania tj.: Burmistrz Ernest Nowak i Przewodniczący Rady Miejskiej Jany Różycki oraz Wicestarosta Powiatu Sanockiego Wacław Krawczyk, powitali wszystkich zebranych oraz wyrazili wdzięczność za wkład jaki dostojni Jubilaci wnieśli w rozwój Miasta i Gminy Zagórz.
Przy tej szczególnej okazji nie zabrakło również życzeń kolejnych lat małżeńskiego pożycia w szczęściu i dobrym zdrowiu.

Po inauguracyjnych przemówieniach zagórskich samorządowców nastąpiła ceremonia wręczenia okolicznościowych medali nadanych przez Prezydenta RP.

Uświetnieniem uroczystości były występy artystyczne młodzieży z grupy teatralnej „TEZA” pod kierunkiem Pani Joanny Pisuli.

W gronie par świętujących Złote Gody znaleźli się:

Czytaj więcej: ZŁOTE GODY W GMINIE ZAGÓRZ!