Aktualności

Wyniki konkursu na treść napisu na pomniku „Nieznanego Konfederata” w Zagórzu dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz dorosłych, z terenu Podkarpacia

Konkurs na treść napisu na pomniku „Nieznanego Konfederata” w Zagórzu w 250 rocznicę zawiązania Konfederacji Barskiej został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa
w składzie :

Aniceta Brągiel – dyrektor MGBP Zagórzu,

Jerzy Zuba – główny specjalista ds. promocji UMiG Zagórz,

Anna Jankowska – pracownik UMiG Zagórz,

dokonała oceny haseł i zgodnie z regulaminem podjęła decyzję o przyznaniu nagród.

Nagrody rzeczowe w postaci tabletów otrzymują :

Czytaj więcej: Wyniki konkursu na treść napisu na pomniku „Nieznanego Konfederata” w Zagórzu dla uczniów szkół...

DOBRY START

Prowadzenie postępowań w sprawach świadczenia dobry start, w tym przyjmowanie wniosków, wydawanie decyzji administracyjnych w tych sprawach i przekazywanie informacji o przyznaniu świadczenia jest realizowane w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zagórzu przy ul. Targowa 5 w godzinach pracy Ośrodka.

https://www.youtube.com/watch?v=Ch7egjs49oY

KOMUNIKAT

Pokażmy miasto na fotografiach

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, dla uczczenia tego wydarzenia portal lubiezwiedzac.pl przygotowuje specjalną akcję dla miłośników fotografii. Portal szykuje wydanie Wielkiego Albumu Polski – albumu wyjątkowego, bo tworzonego przez mieszkańców miast i miasteczek. Zachęcamy do przesyłania swoich fotografii i promocji naszego miasta.

Zdjęcia zabytków, kościołów, klimatycznych uliczek i ciekawych miejsc, tego oczekują wydawcy albumu i zachęcają do przesyłania swoich zdjęć na portal. 

- Poprzez nasz album chcemy pokazać na fotografiach polskie miasta i miasteczka, ukazać zabytki, ciekawostki i atrakcje turystyczne miasteczek ze wszystkich województw, ale chcemy pokazać je spojrzeniem mieszkańców, stworzyć wyjątkowe wydawnictwo prezentujące zdjęcia nadesłane, a nie tworzone na zamówienie przez profesjonalnych fotografów – mówią o pomyśle organizatorzy.

Zachęcamy mieszkańców do zgłoszenia na portal www.lubiezwiedzac.pl swoich fotografii i pokazania innym jakie turystyczne atrakcje i zabytki posiada nasze miasto i województwo podkarpackie. Wszystkie nadesłane zdjęcia będą dostępne na portalu i będą promować atrakcje Podkarpacia, a najlepsze fotografie zostaną opublikowane w albumie. Zdjęcia można przesyłać do końca września, a album ukaże się w dniu 100 rocznicy odzyskania niepodległości, będzie dostępny na stronie portalu i każdy będzie mógł go pobrać za darmo na swój komputer jako pamiątkę.

 

Z poważaniem

Andrzej Stańko

Redaktor Prowadzący