Aktualności

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

              Z okazji strażackiego święta, przypadającego w dniu św. Floriana składamy wszystkim Strażaczkom i Strażakom,  szczególnie tym z terenu Miasta i Gminy Zagórz najserdeczniejsze życzenia.
Życzymy, aby wspomnienie Waszego Patrona było dla Was źródłem inspiracji do dalszej ofiarnej służby pożarniczej niezależnie od tego czy pełniona jest ona ochotniczo czy zawodowo. Życzymy Wam i Waszym Rodzinom zdrowia, wszelkiej  pomyślności oraz spełnienia planów zarówno na gruncie osobistym, jak i zawodowym.
Dziękujemy za to, że pomimo stale wzrastającego zakresu zadań i obowiązków jesteście w ciągłej gotowości do bezinteresownego niesienia pomocy bliźnim w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

           ERNEST NOWAK                                       ROBERT GOŁKOWSKI
           Burmistrz Zagórza                         Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego 
                                                                           ZOSP RP w Zagórzu


Nestlé porusza Polskę

Już niedługo rozpoczęcie głosowania w konkursie "Porusz swoją okolicę 2017"!

Gmina Zagórz w ramach akcji „Nestlé porusza Polskę” zgłosiła plac przy blokach na ul.Wolności 30 - osiedle Nowy Zagórz. W konkursie do wygrania jest 16 siłowni plenerowych po jednej dla każdego województwa o wartości 16,759 zł.
Celem akcji jest aktywizacja Polaków oraz zachęcenie ich do prowadzenia zdrowego trybu życia.
10 maja głosujcie z nami!

Doceniono młodzieżowe talenty!

W dniu 3 maja br. w trakcie gminnych obchodów Święta Konstytucji uhonorowano młodzież legitymującą się wybitnymi osiągnięciami na polu sportu oraz kultury i sztuki. Wszechstronnie utalentowani laureaci odebrali dyplomy i gratulacje z rąk Burmistrza Zagórza Ernesta Nowaka, Jana Różyckiego – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zagórzu oraz Piotra Babinetza – posła na Sejm RP.

Liczne i imponujące sukcesy sportowe młodzieży z terenu Miasta i Gminy Zagórz nie byłyby możliwe bez fachowości i zaangażowania ze strony kadry trenerskiej. Do pedagogów w sposób szczególny wyróżniających się od lat na tym polu w lokalnym środowisku bez wątpienia należą Mirosław Kaźmierczak oraz Maciej Bar. I to właśnie im przypadły nagrody Burmistrza Zagórza za pracę trenerską.  Nagrodami w kategorii zawodników uhonorowano: Dominika Gurgacza, Paulinę Florczak, Kamila Rościńskiego, Aleksandrę Kruczek. Na liście sportowych stypendystów znaleźli się:

Czytaj więcej: Doceniono młodzieżowe talenty!

Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 maja w Zagórzu

Wczoraj w Zagórzu odbyły się uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 maja, które rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Matki Nowego Życia w Zagórzu.  Po mszy nastąpiło złożenie wieńców i kwiatów pod Pomnikiem Powstańców na Starym Cmentarzu w Zagórzu.
Dziękujemy wszystkim zebranym za przybycie i udział w uroczystościach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć po rozwinięciu artykułu:

Czytaj więcej: Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 maja w Zagórzu

Konferencja Agencji Płatniczych Państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Rumunii i Słowenii

AGENCJA RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJA ROLNICTWA
Podkarpacki Oddział Regionalny

                                                                                                                                                                                                                                 Notatka prasowa
                                                                                                                                                                                                                                 Rzeszów, dnia 28.04.2017 r.

 Konferencja Agencji Płatniczych Państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Rumunii i Słowenii

 W związku z przewodnictwem Polski w Grupie Wyszehradzkiej, które rozpoczęło się        1 lipca 2016 r., w Hotelu Rzeszów w dniach 24 – 26 kwietnia 2017 r., w stolicy Podkarpacia odbyła się Konferencja Agencji Płatniczych Państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Rumunii i Słowenii, której organizatorem była Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W spotkaniu oprócz przedstawicieli agencji płatniczych państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Rumunii i Słowenii uczestniczyli również : Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Zarudzki, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl Prezes ARiMR Dariusz Golec, Zastępca Prezesa ARiMR Maria Fajger, Zastępca Prezesa Arkadiusz Szymoniuk, Dyrektor Podkarpackiego OR ARiMR Teresa Pamuła wraz z zastępcami – Wiesławem Polkiem i Tomaszem Nowakowskim oraz przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Rynku Rolnego, Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

Czytaj więcej: Konferencja Agencji Płatniczych Państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Rumunii i Słowenii