Lubella nas inspiruje i edukuje

W I półroczu uczniowie  z SP. Zagórz i SP. Poraż oraz z Gimnazjum w Zagórzu realizowali pod opieką pani Krystyny Witowicz i pana Grzegorza Dorosza ogólnopolski program „Lubella inspiruje i edukuje”. W ramach podejmowanych działań określonych w regulaminie, uczniowie poznali zasady właściwego odżywiania i  rolę produktów zbożowych w codziennej diecie. Dowiedzieli się m.in. jak ułożyć optymalne menu, które dostarczy organizmowi nie tylko energii, ale również niezbędnych składników mineralnych.

Ponadto młodzież  zmierzyła się z Grą szkolną, w której uczestnicy musieli rozwiązać sześć zadań praktycznych dotyczących komponowania posiłków i wykazać się znajomością właściwości zbóż. Trzecią częścią programu było odkrywanie tajemnic sztuki kulinarnej w praktyce. Uczniowie samodzielnie przygotowali popisowe dania, m.in. „Kurczaka na sałatce z makaronu pełnoziarnistego kokardki” oraz  Jogurtowe pancakes.

 Program edukacyjny „Lubella inspiruje i edukuje” odbył się już trzeci rok z rzędu. Kolejne edycje programu przyciągają coraz więcej uczniów i szkół z całej Polski. W tym roku w programie wzięło udział ponad 100 000 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Realizując program młodzież zyskała sporą dawkę wiedzy i nabyła praktyczne umiejętności przydatne na co dzień, a szkoły otrzymały  Certyfikaty.