Szkolne wieści

Gwiazdy i konsteacje

IMG 5692W dniu 05.12.2013 r. Szkołę Podstawową w Zahutyniu odwiedziło mobilne planetarium. Dzieci z dużym zainteresowaniem wzięły udział w zajęciach warsztatowych. Być może tematyka poruszona na zajęciach obudzi, drzemiące w niektórych dzieciach, zainteresowanie wszechświatem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Andrzejki, Andrzejki….

P1010017Tradycyjnie już w Szkole Podstawowej w Zahutyniu w dniu 26 listopada spotkały się wszystkie dzieci na zabawie andrzejkowej. Wieczór pełen tańców przeplatany  był wróżbami, które uchylić miały rąbka tajemnicy dotyczącej naszej przyszłości. Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach a słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców smakował wyśmienicie. Na zakończenie wszyscy zgodnie stwierdzili, że za rok spotkamy się znowu na tak wspaniałej zabawie.

Kiermasz ozdób bożonarodzeniowych

 DSC1032W przedszkolu w Szkole Podstawowej w Zahutyniu został zorganizowany kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Przez ostatni tydzień panie:  Asia, Dorotka, Madzia i pani Ania  wykonywały różne stroiki, choinki z szyszek oraz bombki. Swoje ozdoby wykonywały też dzieci. Do akcji przyłączyła się też mama - pani Sylwia.

Bardzo dziękujemy. Kiermasz został  wyeksponowany na korytarzu szkolnym. Zdjęcia ozdób do obejrzenia w galerii na stronie internetowej naszej szkoły. Zebrane środki zostaną wykorzystane na potrzeby obu grup w przedszkolu. Bardzo dziękujemy wszystkim nabywcom tych wspaniałych ozdób i życzymy  zdrowych, pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gminnym Konkursie ,,Podróż do krainy wierszy Juliana Tuwima”.

t1W dniach 14 - 15 listopada 2013r. odbyły się finały Gminnego Konkursu Recytatorsko - Plastycznego ,,Podróż do krainy wierszy Juliana Tuwima”.
Konkurs adresowany był do uczniów klas 0 – 3 szkół podstawowych Miasta i Gminy Zagórz.
Do rywalizacji w konkursie stanęli również uczniowie Szkoły Podstawowej w Łukowem.
W wierszu „Bambo”, w kategorii klas 0-1, zaprezentowała się Weronika

Czytaj więcej: Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gminnym Konkursie ,,Podróż do krainy wierszy Juliana Tuwima”.

Szachowe Mistrzostwa Zagórza

s129 listopada 2013 r. odbyły się Szachowe Mistrzostwa Zagórza Szkół Podstawowych i Gimnazjum pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz zorganizowane przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu.
Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łukowem w

Czytaj więcej: Szachowe Mistrzostwa Zagórza

85 lat Ligi Ochrony Przyrody

2 copy copyKonkurs na plakat „ 85 lat Ligi Ochrony Przyrody” to konkurs zorganizowany w listopadzie 2013 r. przez Zarząd Okręgu Bieszczadzkiego Ligi Ochrony Przyrody skierowany do członków LOP . Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań związanych z ochroną środowiska oraz edukacją ekologiczną dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestnicy konkursu wykonywali prace plastyczne tematyką związane z obchodami rocznicowymi LOP.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łukowem w tym konkursie odnieśli nie małe sukcesy. I miejsce, w kategorii przedszkoli, przypadło Wiktorowi Tokarzowi, a Magdalena Bober, w kategorii klas IV – VI uplasowała się na V miejscu.
Składamy serdeczne gratulacje.

Nominacja do Finału

aPodkarpacki  Konkurs Literatura i Dzieci „NAJBLIŻSI” to konkurs organizowany przez  Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego.
25 listopada 2013 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Zagórzu odbyły się rejonowe eliminacje tego konkursu, w którym zaprezentowały się uczennice Szkoły Podstawowej w Łukowem: pierwszoklasistka - Amelia Tomala (opiekun: Bogumiła Gocek) oraz piątoklasistki – Karolina Jankowska, Aleksandra Krajnik, Zuzanna Szlaga i Magdalena Tokarz (opiekun: Bogusława

Czytaj więcej: Nominacja do Finału