Szkolne wieści

Podróżowali do krainy wierszy Tuwima

12. Laureaci konkursu oraz jury copyW dniach 14 - 15 listopada 2013r. odbyły się finały Gminnego Konkursu Recytatorsko - Plastycznego będącego elementem projektu ,,Podróż do krainy wierszy Juliana Tuwima”.
Konkurs adresowany do uczniów klas 0 – 3, szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Zagórz na początku roku zainaugurowały eliminacje odbywające się w Szkole Podstawowej  w  Zagórzu. Inicjatywa już na samym początku uzyskała wsparcie ze strony  Ernesta Nowaka – Burmistrza Zagórza oraz Anicety Brągiel – dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej  w Zagórzu.  Oficjalnego otwarcia finałowych zmagań

Czytaj więcej: Podróżowali do krainy wierszy Tuwima

Radosne obchody Święta Niepodległości

1 copy copy copy11 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Zahutyniu włączyli się w uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Aby uczcić tak ważny dzień dla kraju, przygotowali montaż  słowno-muzyczny.  

Uroczystość rozpoczęła się w Kościele Parafialnym w Zahutyniu Mszą Świętą odprawioną  w intencji Ojczyzny,  która 95 lat temu po 123 latach rozbiorów odzyskała niepodległość. Mszy Świętej przewodniczył o. Roman Krauz OMI, zaś wzruszające kazanie o miłości ojczyzny wygłosił o. Robert Żukowski OMI. Następnie uczniowie klas I - III przypomnieli wszystkim

Czytaj więcej: Radosne obchody Święta Niepodległości

Wydarzenia szkolne 2013 – Szkoła Podstawowa w Czaszynie - (wrzesień – październik)

mdzień chlopakaTradycyjnie 30 września obchodziliśmy w szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego złożyły chłopcom serdeczne życzenia i poczęstowały słodyczami, co było dla nich miłą niespodzianką.Wielki dzień dla uczniów klasy pierwszej!
  
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Czaszynie11 października złożyli uroczyste ślubowanie i oficjalnie dołączyli do grona uczniów.
   Uroczysty apel rozpoczął się od części artystycznej. Była ona okazją do

Czytaj więcej: Wydarzenia szkolne 2013 – Szkoła Podstawowa w Czaszynie - (wrzesień – październik)

Sukcesy w sporcie Gimnazjum w Tarnawie Dolnej

Gimnazjum w Tarnawie Dolnej zajęło 22 miejsce w województwie we współzawodnictwie sportowym na ponad 500 szkół za rok 2012/13. W klasyfikacji szkół wiejskich było to drugie miejsce! Również nowy rok szkolny 2013/2014 zaczął się bardzo dobrze, o czym mówią poniższe relacje przygotowane przez gimnazjalistkę i uczestniczkę wielu zawodów – Klaudię Tkacz.
 
Zawody lekkoatletyczne - etap rejonowy
  24 września odbyły się powiatowe lekkoatletyczne mistrzostwa indywidualne w kategorii: gimnazja. Udział w nich wzięli również uczniowie naszej szkoły, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki. Nie zabrakło także awansów do etapu wojewódzkiego z czego jesteśmy ogromnie zadowoleni.
  W konkurencji - pchnięcie kulą udział wzięli: Stasiowski Daniel,

Czytaj więcej: Sukcesy w sporcie Gimnazjum w Tarnawie Dolnej

Setki gości na patriotycznym święcie w Porażu

porpat1„Pytasz mnie: „Co to jest Patriotyzm? Na co komu potrzebna Ojczyzna?... Roztapiamy się w tyglu Europy, A ja tylko o ranach i bliznach... Dziwisz się, po co ten cały bagaż: Hymn, sztandary, historia i wiersze... Jak wyjaśnić to komuś, kto chętnie Czyta tylko instrukcję playstation?...”
Wydaje się, że 11 listopada znaleźli na to pytanie odpowiedź organizatorzy spotkania w Domu Strażaka w Porażu, uczniowie tutejszej szkoły podstawowej  pod kierunkiem pani Joanny Pisuli. Na wieczornicy  ku czci Polski niepodległej zgromadziła się tego dnia niespotykana liczba

Czytaj więcej: Setki gości na patriotycznym święcie w Porażu

Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy…

niep1,,W historii Polski, tak się składa, Był kiedyś ponad wiek niewoli; Jedenastego listopada Nasz kraj z niewoli się wyzwolił. I wtedy myśl powstała taka, By przez szacunek dla przeszłości, Ten dzień na zawsze dla Polaka, pozostał Dniem Niepodległości”.

Święto  Niepodległości, obchodzone co roku 11 listopada, to dla Polaków dzień szczególny. To data upamiętniająca koniec niewoli, dzień odrodzenia i wolności Państwa Polskiego. Z okazji 95 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Szkole Podstawowej w Łukowem uczniowie klasy piątej wraz z opiekunem p. Renatą Kaleniecką przygotowali uroczystą akademię, w której przybliżyli historię  i klimat czasów, w jakich Polacy odzyskali

Czytaj więcej: Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy…

Pamiętajmy o naszych bohaterach

pam1Jesień, to czas zadumy i refleksji o Tych, którzy od nas odeszli, dlatego tez uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu 29 października, tuż przed dniem Wszystkich Świętych, udali się na Cmentarz Centralny w Sanoku, gdzie odszukano Pomniki Pamięci Narodowej oraz groby zasłużonych mieszkańców Sanoka.

W Miejscach Pamięci Narodowej, dzieci zapaliły znicze i chwilą ciszy uczciły pamięć polskich bohaterów. Pobyt na cmentarzu stał się okazją do obejrzenia i podziwiania ciekawych, w tym zabytkowych grobów i pomników. Z kolei 8 listopada uczniowie klas I-III wybrali się do Miejsca Pamięci

Czytaj więcej: Pamiętajmy o naszych bohaterach