Szkolne wieści

Sukcesy najmłodszych

31Wszyscy doskonale wiedzą jak ważna jest w dzisiejszym świecie znajomość języka angielskiego. Dlatego już od najmłodszych lat uczniowie uczą się tego języka na lekcjach oraz zajęciach pozalekcyjnych.
          Od września 2013 r. w Szkole Podstawowej w Łukowem realizowany jest projekt „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III szkół podstawowych w Gminie Zagórz ”realizowany przez Gminę Zagórz w ramach Priorytetu IX, Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.2  Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, obejmujący m.in. realizację zajęć rozwijających zainteresowania uczniów klasy II i III w zakresie języka angielskiego. 

Czytaj więcej: Sukcesy najmłodszych

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

111„Klękamy przy nieznanych mogiłach z tą świadomością, że zapłacili oni szczególną cenę naszej wolności. Dali - rzec można - definitywny kształt tej wolności, klękamy zwłaszcza przy mogiłach katyńskich.
Prawda Katynia jest stale obecna w naszej świadomości i nie może być wymazana z pamięci Europy.”
Jan Paweł II

Czytaj więcej: Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

G2 Zagórz: Z wiedzy przyrodniczo – leśnej jesteśmy najlepsi

2Dzień 11 kwietnia 2013 r. był bardzo udany dla drużyny Gimnazjum nr 2 w Zagórzu, która rywalizowała ze szkołami naszego regionu w IV edycji Konkursu Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej w Zespole Szkół Leśnych w Lesku.
W wielkim stylu nasza drużyna sięgnęła po najwyższe laury w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej, zarówno w teście z wiedzy, jak i w konkurencji praktycznej związanej z rozpoznawaniem gatunków roślin zielnych, drzew, zwierząt

Czytaj więcej: G2 Zagórz: Z wiedzy przyrodniczo – leśnej jesteśmy najlepsi

G2 Zagórz: Drużyna na srebrny medal!

111 kwietnia br. w ZS nr 1 w Sanoku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego. Nasza drużyna w składzie: Dominika Koczera, Diana Welc i Cyprian Falenczak wywalczyła II miejsce.
Zespół do rywalizacji w kategorii gimnazjów przygotowała  Małgorzata Lemisz - Scheibinger.
Gratulujemy!

Czytaj więcej: G2 Zagórz: Drużyna na srebrny medal!

Jan Grządziel wielkim wygranym.

1105 kwietnia 2013 r w klubie Górnika w Sanoku odbył się IV  Bieszczadzki Regionalny Przegląd Piosenki Ekologicznej - Sanok 2013organizowany przez Zarząd Okręgu Bieszczadzkiego Ligii Ochrony Przyrody w Sanoku.       Patronat Honorowy nad tą imprezą sprawował  Burmistrz Miasta Sanoka - Wojciech Blecharczyk.
 Szkołę  Podstawową w Porażu reprezentowali ; Jessika Dawidko, Daniel Torba                     i Jan Grządziel.
Konkurencja była bardzo silna, wystąpiło około 130 wokalistów, dlatego tak bardzo cieszy nas fakt, iż w II grupie wiekowej, uczniów klas IV-VI wygrał nasz wirtuoz gitary, Jan Grządziel, motywowany przez panią Joannę Pisula. 

Czytaj więcej: Jan Grządziel wielkim wygranym.

SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z POLICJANTAMI

  

IMG 00421W ramach współpracy z rodzicami dnia 9 kwietnia 2013 roku  odbyło się spotkanie  przedszkolaków z policjantem Krzysztofem Pach, ojcem jednego z wychowanków przedszkola i  Tomaszem Słomiana. Obaj panowie pracują w Komendzie Policji w Sanoku.
       Spotkanie miało na celu przypomnienie  i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, zachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomymi  w ramach cyklu zajęć          „ Poznaję z tatą zasady ruchu drogowego”.

Czytaj więcej: SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z POLICJANTAMI

Nowy cykl programu edukacyjnego "Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów" rozpoczęty.

 q1Już po raz dwunasty grupa 21 osób z naszego Gimnazjum w Tarnawie Dolnej wzięła udział w programie „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”. 5 kwietnia 2013 r. uczniowie odbyli dwa spotkania kameralne w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych.

Czytaj więcej: Nowy cykl programu edukacyjnego "Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów" rozpoczęty.